Wpis z mikrobloga

@qps666 przecież kilka punktów na + czy na - w jakimkolwiek teście to kwestia szczęścia, przez co cały plan idzie w #!$%@?. Jeszcze większe walki są kręcone, w bardziej poważnych instytucjach, naukowcy potrafią fałszowac wyniki, a uczelnie przyjmują debili na studia za grube pieniądze
@qps666: ale oczywiście wiesz o tym, że Zarząd Mensy nie pobiera wynagrodzenia? I o tym, że badania dla mensy wykonują (uwaga - nieodpłatnie) psychologowie którzy mieliby bardzo duży problem gdyby fałszowali wyniki badań? Łącznie z wywaleniem z towarzystw nadających certyfikaty psychoterapeutyczne i sporym smrodem, co by stanowiło pewnego rodzaju "problem" w wykonywaniu na codzień pracy.
I piszę to jako osoba która od kilku lat (za darmo, w wolnych chwilach) trochę tych
@Wincento: Tak właściwie to zdałem test i dostałem zaproszenie do Mensy i się zastanawiałem nad rzetelnością tych wyników czy one nie są naciągane do góry.
@qps666: nie są, zresztą 3 lata temu mensańscy psychologowie "wymusili" profilaktyczną wymienienie testu na dokładniejszy (dlatego ma ponad setkę pytań a nie 40 i trwa dłużej :P ), a opiekę merytoryczną zapewnia profesor Nosal. W tym momencie jedyna możliwość zbadania lepiej/szerzej poziomu IQ w Polsce to wykonanie pełnego badania WAIS-Rem, ale jest to badanie indywidualne z 11 podskalami i kosztuje 250-400 pln, nie do przeprowadzenia w warunkach grupowych.
Natomiast sama Mensa