Wpis z mikrobloga

Jak ja mam dosyć grania w lige legend to sie w pale nie mieści. Parę lat #!$%@? a w ciągu ostatnich paru tygodni z s1 99 lp spadłem przed chwila do s3. Byłoby to zrozumiałe i nie czułbym tej frustracji gdyby nie fakt że większość moich gier wygląda tak: z reguły pickuje adc/supp, nawet jeśli wygram swoją linie to okazuje się że w tym czasie w lesie udyr zrobił 2/9, yas main dowalił 4/10 a vayne na topie zaskoczyła nas pięknym 1/8. Może mirki mają jakieś tipy żeby w końcu zacząć wygrywać gierki? #leagueoflegends #przegryw #depresja
  • 16
  • Odpowiedz
@tencomasilvera: dopóki nie będziesz w stanie sam ponieść gier, jedyną opcją jest climbowanie na zasadzie grania dużej ilosci gier, silver jest mega łatwy jeśli będziesz robił stały improve i będziesz zdecydowanie lepszy od innych, jeśli na tym elo masz winrate w stylu 50-60% to oznacza to, że musisz się wiele nauczyć

nie zwracaj uwagi na cudze statystyki, mają one i tak niewielkie znaczenie na tym poziomie, bo mało kto potrafi je
  • Odpowiedz
@tencomasilvera: jak chcesz szybko wbić rangę to najlepiej grać czymś co ma dużo skoków, mało skillshotów i jest w stanie szybko się nafeedować żeby zesnowballować grę. Katarina, kassadin, wukong, jakiś fizz czy coś, riven (ale tu trzeba mieć skill), może twitch jungle

adc ciężko nabijać rangi (chyba że grasz duo) bo po pierwsze możesz trafić debila na suppie, a po drugie sfeedowany team przeciwnika szybko cię zabije
  • Odpowiedz
@Smule: ale ty gadasz o kompletnej przepaści jesli chodzi o umiejetnosci skilla czy makro, jakim cudem grasz z s2 ma osiągnąć poziom diamentu, będąc w silverze? (zresztą skoro ktoś ma silvera, to raczej nie osiągnie nigdy takiej rangi). nawet jakiś niski platyniarz nie wyciągnie więcej niż 60% wr w silverze, a jesli już, to będzie to wynikało ze szczęścia w dobieraniu.
  • Odpowiedz
@tencomasilvera: po tylu latach bankowo mechaniki masz wystarczające na wyższą ligę, pooglądaj trochę profesjonalnych meczów albo streamów, imo to pomaga w ogarnięciu taktyki, pozycjonowania, tego jak się poruszać po mapie i co kiedy robić.
  • Odpowiedz
@tencomasilvera: W tej grze nigdy nic nie zalezy tylko od Ciebie, to musisz zapamietac. Ludzie piszacy o szybkim climbowaniu danym pickiem i udzielaniu innych podobnych rad maja racje tylko wtedy jezeli jestes jakims smurfem, mechanicznie jestes kilka dywizji wyzej niz ludzie z ktorymi grasz, a pewnie tak nie jest bo inaczej bys nie pisal jak wygrywac gierki. Jak juz chcesz wyrywac sobie wlosy z glowy i grac 1vs10 to nie graj
  • Odpowiedz
@tencomasilvera: moze sprobuj potrenować ma draftach, w lolu skill jakby sie zdobywa co jakiś czas, moze dzieki draftom bez spiny nauczysz sie nowych rzeczy i nie bedziesz sie tiltował i przeniesiesz je na rankedy. Obejrzyj sibie na yt jakieś poradniki jak szybciej kończyć gry. Co do adc to polecam takich co mają mocne jebnięcie w jak najkrotszym czasie. Takie picki jak Ez, Kog, Kalista, czy Lucian pod Btrk + Clever nie
  • Odpowiedz
@tencomasilvera: Jinx, MF, caitlyn, tristana są spoko do wygrywania gier. Wszystko rozchodzi się jednak o mechanikę i decision making. Ludzie na niskim elo popełniają masę błędów które można łatwo wykorzystać. ADC to IMO najtrudniejsza pozycja po jungli.

Ja mogę polecić kanał który znalazłem jakiś czas temu (d2 eune here, ale nawet sporo z tego wyniosłem) https://www.youtube.com/channel/UCATzuvhVPlmBe0Fbckx2tPw/videos, koleś co prawda gra inne niż Twoje pozycje, ale porusza wiele ważnych kwestii i pokazuje
  • Odpowiedz