Wpis z mikrobloga

@pollyanna: nie no, ta kwota to roszczenie jakie miała wysunąć spółka wobec tych amerykańskich cwaniaków, ale SLDowski zarząd nie miał problemu z pójściem na ugodę. Ciekawe czemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pollyanna: przynajmniej Sierra Gorda i te pozostałe kopalnie istnieją, czego nie można powiedzieć o tym projekcie, z resztą, Chludziński nadal liczy na rentowność projektu w najbliższych kilku latach, ale obawiam się, że tu chodzi tylko o kwestie propagandowe, bo przecież NIK przejechał się po całej inwestycji w Quadrę :|
@appylan: niestety cała ta firma to folwark do nachapania się dla kolejnych rządów, a szkoda, jak człowiek posłucha tego co się dzieje od środka to również dużo nietrafionych inwestycji tylko na mniejszą skalę. mam nadzieję, że nie zarżną tego wszystkiego zbyt szybko, bo wtedy mamy Wałbrzych 2 w regionie :|
@ladzik: ja zawsze powtarzam, ze prywatny przedsiębiorca w życiu nie pozwoliłby sobie na takie nietrafione inwestycje, na przerost zatrudnienia w biurowcach i fatalna organizacje pracy. no ale niestety wiem tez, ze prywatyzacja nie byłaby uczciwa. w moich rodzinnych stronach była huta szkła, po prywatyzacji w ciągu kilku lat została dorżnięta, bo właściciel miał inna hutę w innej części Polski i po co mu była konkurencja...
@pollyanna: inwestycje górnicze nie zwracają się po jednym roku, szczególnie takie jak Sierra Gorda, która jest budowana przez KGHM od zera

Być może za kilka lat Sierra osiągnie pełną wydajność i będzie przynosiła zyski większe od LGOM (koszty wydobycia na odkrywce są o wiele niższe). Ciekawe czy wtedy związki razem z górnikami będą chcieli partycypować w zyskach zagranicznych projektów :-)