Wpis z mikrobloga

Bieszczadzki Ford

Parę lat temu, gdy szedłem sobie samotnie bieszczadzkim traktem, w Duszatynie moją uwagę zwrócił bardzo nietypowy Ford porzucony przy drodze. Nie uważam siebie za wybitnego specjalistę od rozpoznawania złomu, ale jakieś pojęcie mam, więc tym wyżej powędrowały moje brwi, gdy odczytałem nigdy wcześniej nie widziany napis Aspire.

Jest to zwyczajnie druga generacja Forda Festiva, znanego szerzej u nas jako Kia Pride, bowiem Ford, Mazda i Kia pozostawały w braterskim uścisku w latach 90. i na różnych rynkach oferowały ten sam tani szmelc pod różnymi markami. Pod maską gościł silnik Mazdy 1.3 63 KM lub 1.5 16v 88 KM, a auto ważyło 820 kg.

Ford Aspire sprzedawany był wyłącznie w USA w latach 1993-1997 i raptem po 4 latach został wycofany, bo niewielu Jankesów chciało go nabyć. Ciężko napisać cokolwiek ciekawego na jego temat... Może to, że jako pierwszy w swojej klasie oferował podwójne poduszki bezpieczeństwa i opcjonalnie ABS? Widać, że był próbą odpowiedzi Forda na japoński podbój amerykańskiego rynku tanimi samochodami w latach 90., ale sromotnie poległ w tej misji.

Chwilę podumałem nad losami jakie przeszedł od Gwangmyeong do Duszatyna i podreptałem dalej w kierunku Cisnej.

#rzetelnafura <- przedstawia nieciekawe auta, czarnolistuj
#samochody #motoryzacja #carspotting #carboners #ford
Pobierz DerMirker - Bieszczadzki Ford

Parę lat temu, gdy szedłem sobie samotnie bieszczadz...
źródło: comment_B3ZdKUt0WbWOT0piNEPfXJrEuywc7vO6.jpg
  • 8