Wpis z mikrobloga

Mireczki mam #pytaniedoeksperta
Awięc chciałem przetestować ubuntu touch i na stronie projektu dla mojego telefonu przekierowali mnie do instrukcji jak zbudować halium dla swojegp telefonu (mój to wileyfox storm nazwa kodowa kipper) i robiąc wszystko wg instrukcji pojawia mi się taki błąd jak na obrazku, ktoś ma pomysł co z tym mogę zrobić?
#linux #android #ubuntu #ubuntutouch #halium #smartfon #kiciochpyta #pomocy
Pobierz polskiekoszmarynieamerykanskiesny - Mireczki mam #pytaniedoeksperta 
Awięc chciałem p...
źródło: comment_kjGx07mKfEBnsNqhLoSi9Ytc4Qp15fqk.jpg
  • 35
@mbieleckidev: mam zainstalowanego gita, ale w instrukcji jest tylko git fetch --unshallow, masz na myśli tę komendę czy jakoś użyć git clone zamiast repo init? Wybacz moją niewiedzę :/
A i teraz jak wklepuje to sudo git fetch --unshallow to mi wyskakuje fatal: not a git repository (or any parent up to mount point /)
Stopping at filesystem boundary (GITDISCOVERYACROSS_FILESYSTEM not set). Przy czym bez sudo jest to samo.
@mbieleckidev: wcześniej jeszcze miałem błąd taki "./halium/devices/setup: wiersz 84: cd: /home/kubuntu/halium/device/wileyfox/kipper: Nie ma takiego pliku ani katalogu
./halium/devices/setup: wiersz 91: cd: /home/kubuntu/halium/device/wileyfox/kipper: Nie ma takiego pliku ani katalogu" ale po utworzeniu tego katalogu błąd zniknął, może to istotne bo jak spojrzałem w plik setup w tych linijkach jest mowa o "$DEVICE_TREE"
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@polskiekoszmarynieamerykanskiesny: jeżeli próbujesz wszystko uruchomić pierwszy raz na świeżo po "ściągnięciu" paczki i stworzeniu xml masz ten sam błąd? Błąd sugeruje, że coś jest nie tak z pobranymi z gita źródłami. Możesz spróbować skasować katalogi wileyfox z katalogów /halium/devices i /halium/vendor
@mbieleckidev: próbowałem usunąć cały folder "halium" w którym się to wszystko znajduje i zrobić wszystko od początku według instrukcji, czyli po prostu dodałem ten plik xml i też mam ten błąd, całość wyglądała tak:
"*****************************************
I: Configuring for device wileyfox_kipper
***************************************
fatal: remote los already exists with different attributes
fatal: remote los already exists with different attributes
***************************************
./halium/devices/setup: wiersz 84: cd: /home/kubuntu/halium/device/wileyfox/kipper: Nie ma takiego pliku ani katalogu
./halium/devices/setup: wiersz
@mbieleckidev: teraz zauważyłem że jak tą pierwszą komendę wpisze w innym folderze wpiszę to jest jakby jeden błąd "curl: (22) The requested URL returned error: 404 Not Found
Server does not provide clone.bundle; ignoring.
" ale w całości nie wydaje się on poważny
"Get https://gerrit.googlesource.com/git-repo/clone.bundle
Get https://gerrit.googlesource.com/git-repo
Get https://github.com/Halium/android
% Total % Received % Xferd Average Speed Time Time Time Current
Dload Upload Total Spent Left Speed
0 0 0 0
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@polskiekoszmarynieamerykanskiesny: spróbuj utworzyć od nowa katalog helium i zrobić wszystko tak jak w tutorialu bez sudo. Przed wykonaniem skryptu utwórz katalogi:
./helium/device/cyanogen/msm8916-common
./helium/kernel/cyanogen/msm8916
Katalogi też utwórz bez sudo. Możliwe, że wszystkie zależności jakie masz w pliku wileyfox_kipper.xml powinny mieć utworzone katalogi przed wykonaniem skryptu.