Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie pianki do tri. Przyszła mi dziś pianka:
https://triuk.com/product/foor-quantum-2-4-wetsuit/

Wg rozmiarówki producenta mam zapas, mam 181cm, 80kg, 104cm w klatce a pianka jest do 190cm, 88kg, 106cm w klatce. Ledwo się w nią mieszczę, zwłaszcza na wysokości klatki piersiowej i ramion(szerokie plecy i obręcz barkowa here). Pianka się rozciągnie po kilku użyciach, czy wymieniać na rozmiar większy?

#triathlon i może też #plywanie
  • 5
@szczypek45: Pianka generalnie ma być ciasna. Za pierwszym razem miałem w ogóle problem, że się w nią wcisnąć. Później się dochodzi do wprawy. Rozciągnąć mi się nie rozciągnęła, ale przywykłem - być może to ma tak być, szczególnie, że pływa mi się dobrze.
@szczypek45 Z reguły nie rozciąganie się. Na początek człowiek czuję się dość ciasno wewnatrz, ale po kilku razach przywykniesz. Jeśli nie czujesz za dużego scisku w klacie to bym zostawił. Trudno jest to ocenic, ponieważ sprawa jest dość indywidualna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szczypek45: ponaciągaj dobrze w nogach, na klatce w górę, ręce o powinno się dać. Jak pierwszy raz przymierzałem piankę to byłem pewien, że za mała jest i byłem gotowy odesłać. Potem brat mi pomógł ją ubrać, naciągając w nogach i na klacie i zapina się bez problemu
@viruzzet: @futrzakos: @hard1:

Dzięki Panowie, będę próbować. Haczyk jest taki, że to moja druga pianka, z tym, że innego producenta. Pierwsza - Bluseventy Sprint w rozmiarze M była dużo luźniejsza, niż obecna pianka marki Foor, która teoretycznie zmieści większego zawodnika (na górze rozmiar Blueseventy w który się mieściłem, było ciasno ale dało się pływać. Piankę foor zapnę tylko z pomocą innej osoby)
Pobierz szczypek45 - @viruzzet: @futrzakos: @hard1: 

Dzięki Panowie, będę próbować. Haczyk...
źródło: comment_u9Z9683CJuJAFrygIhsbeeSVLGwFey4a.jpg
@szczypek45: pytanie czy dobrze ja założyłeś, bo wygląda mi że za nisko naciągnięta na nogach. koniec nogawki naciagnij do 1/3 łydki i później naciągaj w górę w stronę pachy. Tak samo z rękawkami - naciagnij do 1/3 przedramienia i naciągaj w górę w stronę barku i od spodu w stronę pachy. Pianka musi dobrze przylegać ale jak źle założysz to nawet rozmiar większy Ci nie pomoże a w trakcie pływania zacznie