Wpis z mikrobloga

#azja #indonezja #zwierzaczki #pajaki #owady #sennajawie

Taki sympatyczny przyjaciel odwiedził mnie wczoraj w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odradzam Indonezję ludziom którzy nie lubią owadów, tutaj jest masa robactwa, szczególnie w porze deszczowej.

W regionie w którym ja mieszkam zaobserwowałem:
z owadów: komary, mrówki, pająki, ważki, ćmy, skolopendry, modliszki, skorpiony, wije, pijawki i mnóstwo latających "cosiów" których nawet nie umiem nazwać. Zaskakująco mało jest tutaj much.

z dużych zwierząt: gekony i agamy (zabawne, że ludzie w Polsce płacą duże pieniądze za agamy, a tutaj one same wchodzą mi do domu), węże, dzikie myszy, bezpańskie koty które są wszędzie, warany, krokodyle (osobiście krokodyla jeszcze nie widziałem ale z gazet wiem że sporo ich żyje w rzekach przepływających przez Dżakartę), małpy oraz nietoperze.
w.....a - #azja #indonezja #zwierzaczki #pajaki #owady #sennajawie

Taki sympatyczn...

źródło: comment_VjcWtBeye3BnTtDrfdfmfIAe3O52VjoH.jpg

Pobierz
  • 15
@kotbehemoth: Cóż, moje osiedle stoi w miejscu w którym jeszcze 15 lat temu rosła dżungla, zresztą wystarczy że wyjadę 2 kilometry za brame osiedla i już zaczyna się gęsty las. Podejrzewam, że te rybactwo przychodzi stamtąd. To tego lasu nie mam odwagi wejść ¯\_(ツ)_/¯
@wyindywidualizowanyentuzjasta ja jestem zaskoczony jak mało robactwa jest na Tajwanie. Poza karaluchami wielkości pięści (no dobra może trochę mniejsze są :p) i pająkami wielkości otwartej dłoni (tu akurat nie przesadzam xD) to nawet zbytnio komarów nie ma. Myślałem, że to będzie jak na filmach, że będę musiał spać pod moskitierą a na ulicy chodzić z taką siatką na twarzy a tutaj czasami mi się wydaję jest mniej robaków niż w PL. Jak