Wpis z mikrobloga

#polska
#wenezuela

Oglądając to co się dzieje w Wenezueli cieszę się z tego że jestem Polakiem, i z tego że w moim kraju nie dochodzi do takich tragedii...Nasze afery polityczne są niczym w porównaniu do ich niestabilności, ciągłego braku prądu, biedy no i zbliżającej się (O ile już jej nie ma) wojny domowej. Nie mówiąc już o dużym ryzyku że cały region się zdestabilizuje...

A u nas? Owszem szału nie ma, ale kiedy myślę o Polsce za 30 lat - w 2049 - to wiem że będziemy (prawie) tak bogaci jak Niemcy - będziemy rozwiniętym, bogatym państwem Europejskim.

A Wenezuela? Za 30 lat nawet jeśli tego kraju nie rozwali ich fatalna polityka, to zmiany klimatu i poziom oceanów już tak. U nas w najgorszym przypadku znikną tylko miasta nadmorskie - u nich, w nizinnym centrum kraju powstanie zatoka i zniszczy wiele terenów uprawnych.

Tak czy inaczej mają więc przesrane.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w 2049 - to wiem że będziemy (prawie) tak bogaci jak Niemcy - będziemy rozwiniętym, bogatym państwem Europejskim


@Kemotx: xD przy tym tempie rozdawnictwa i brania kredytów na programy socjalne obawiam się, że raczej bliżej nam będzie do Wenezueli, niż do Niemiec. zwłaszcza, że znowu spada dzietność.
  • Odpowiedz
@Kemotx: poczekaj jeszcze chwilę, jeśli dalej nasze rządy będą wyglądały jak te przez ostatnie 4 lata to niedługo nam zajmie doprowadzenie tego k--------a do poziomu Wenezueli
  • Odpowiedz
@Kemotx: ale wiesz że równie dobrze nasz kraj może czekać taki los? Tego typu konflikty nie powstają bez przyczyny a duże znaczenie ma tu wpływ krajów zewnętrznych które toczą tam własną grę ;)

A Wenezuela? Za 30 lat nawet jeśli tego kraju nie rozwali ich fatalna polityka, to zmiany klimatu i poziom oceanów już tak

Aż sprawdziłem na http://www.floodmap.net/ i wraz ze wzrostem poziomu morza będziemy mieć podobnie przesrane (
  • Odpowiedz