Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem pierwszego kasku na moto.
Aktualnie jestem na etapie kursu, ale chcę ćwiczyć w swoim sprzęcie i tylko czegoś do ochrony głowy mi brakuję.
Kask ma być na nakeda, bo w taki typ motocykli celuję.

Chciałbym znaleźć coś w budżecie ~1k, wiadomo jeżeli będzie trzeba to coś mogę dorzuci.
Po wstępnym przeglądzie wpadły mi w oko dwa modele:

- HJC FG-ST
- Nolan N87

Czy ktoś z Was miał okazje używać któryś z wymienionych modeli i może powiedzieć czy warto?
A może poszukać czegoś innego, jak tak to co możecie od siebie polecić ( ͡º ͜ʖ͡º)

#motocykle #kask
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojczilol: mam HJC FG-ST, jest wygodny, kompatybilny z okularami i ma miejsce na interkom. Jeżdżę nakedem 300, więc wyciągam maks 150 km/h i do takich prędkości hałas jest na pewno znośny. Wentylacja jest ok, głowa się nie poci nawet przy temperaturach rzędu 30°C, ale wloty na szczęce mają trochę za duży przekrój i czasami mucha może wlecieć ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Wadą jest zaczep
  • Odpowiedz
Zerknij na shark skwal 2, jeżdżę w nim od roku i jestem zadowolony. Zgrabny, w miarę cichy (do 130km/h).
Ma blendę i pinlock w zestawie.
Wentylacja mogłaby być nieco lepsza ale przy 50-60km/h daje radę
  • Odpowiedz
@wojczilol: wybrałeś dwa gówniane kaski. Będą ludzie, którzy będą je polecali, bo nie wiedzą jak dobry kast potrafi być. Popatrz na RPHA11 (polecany wyżej), Shoei RYD (budżetowy Shoei, nie rózni się mocno od NXR), może AGV Veloce S (nie jest popularny u nas, ale bez malowania da się go kupić na fc-moto.de całkiem tanio)
  • Odpowiedz
@wojczilol: żaden kask nie będzie dobry, jeżeli nie będzie pasował na Twoją głowę. ja też nastawiałem się na sharki i hjc, a okazało się, że HJC w ogóle nie mogę założyć a wszystkie sharki mnie uwierały w tym samym punkcie. skończyło się na dołożeniu 500 i kupieniu AGV K5S, którego jedynymi wadami jest blenda (krótka i potrafi się zablokować jak za często zamyka się ją ręcznie a nie guzikiem) i
  • Odpowiedz
@RupturaPerinei: tylko kwestia tego, czy na początek odczuję wielką różnice między tymi kaskami, które wymieniłem a Tymi, które polecasz? Różnica w cenie jest spora.

@ohfcukme: wiadomo, dlatego próbuje wybrać kilka modeli, które później będę mógł przymierzyć u siebie w sklepie. O ile będą dostępne w #szczecin
  • Odpowiedz
@wojczilol: mam tego Nolana. uważaj na niego i jeśli będzie pasował idealnie, to weź mniejszy rozmiar. ja tak kupiłam idealnie pasujący i po pół roku zmieniam, bo się rozbił i jest za duży. poza tym polecam, dużo lepszej jakości wyściółka niż w HJC, ma wszytą ochronkę pzed wiatrem pod brodą, całkiem wygodnie się otwiera i zamyka blendę. jakby nie ten fail z rozmiarem, to może bym nawet nie zmieniała (
  • Odpowiedz
@wojczilol: Sharki i nolany są w intermotors przy turzynie, AGV na gdańskiej w aries, HJC wszędzie (dużo jest w motorismo w dąbiu i moto-center na barnima). Polecam przejść się po wszystkich i przymierzyć po kolei każdą propozycję - jak mówiłem, mi tylko jeden pasował.
  • Odpowiedz
@wojczilol to nie tak że poczujesz różnicę. Bo kask to też kształt głowy, obsługa kasku w czasie jazdy (naprawdę nie wiem jak ludzie w Shark Race-R Pro otwierają szybkę...) No i poczas wypadku. Aerodynamic też dla niektórych jest ważna.

Zrób tak. Idź do sklepu stacjonarnego. Przymierz każdy z tych kasków i wybierz taki który jest wygodny. Potem sprawdź czy ten kask ma że 4 gwiazdki SHARP, a może nawet certyfikat SNELL.
  • Odpowiedz
@Argonzz: nawet nie do końca, bo wybierając z półki 1k możemy wziąć AGV K3/K5, Nolana n87, HJC RPHA/FG-ST, Sharka Spartana i to wszystko są świetne kaski (każdy ma wady i zalety) - nie da się źle wybrać, wygrywa ten, który najlepiej leży.
  • Odpowiedz