Wpis z mikrobloga

@mikronick: W takim razie ten powyższy spis podesłanego wcześniej z linka pozwoli się zorientować się w dostępnych aplikacjach.
Poza tym kiedyś (rok albo dwa temu) na Wykopie ktoś wrzucił paczkę aplikacji właśnie dla Symbiana S60v3.

Z własnego doświadczenia mogę polecić kilkanaście:
X-Plore - menedżer plików,
CorePlayer - odtwarzacz wideo,
Total IrRemote - pilot do urządzeń (używa portu podczerwieni, gdzieś mam paczkę z plikami pilotów "remotes.zip", w razie potrzeby - pisz, to
@mp107: Super lista!
Pamiętam, że zanim wyszła na Windows Mobile najnowsza Opera Mini to według mnie nie zastąpioną przeglądarką był Skyfire, widzę że na Symbiana też jest, aż ciekaw jestem porównania tych dwóch ze sobą. Najbardziej mnie teraz boli wyłączenie wsparcia XMPP przez Facebooka i upadek GG, niestety teraz Nokia będzie słabym komunikatorem bez tego.
CorePlayer? Przecież to TCPMP - jestem w domu!
Zakup telefonu klasy biznesowej to strzał w dziesiątke!
@mikronick:

Windows Mobile

Nigdy nie używałem, ani nawet na własne oczy (poza obrazkami i filmami w Internecie) nie widziałem.
Nawet ciekawie byłoby zobaczyć co i jak tam wygląda(ło). :)

Najbardziej mnie teraz boli wyłączenie wsparcia XMPP przez Facebooka … GG

Poczytaj o funkcji transportu XMPP, czyli możliwości wysyłania wiadomości do użytkowników innych protokołów komunikacji za pośrednictwem odpowiednich usług: https://www.google.com/search?q=transport+facebook+xmpp&oq=transport+facebook+xmpp
Ja tego w praktyce nie testowałem, więc poza tym teoretycznym wstępem się
@mp107: Co do systemów, w głębi serca marzyłem aby było rozwijane Maemo / MeeGo, bardzo lubiłem Nokie n810, chociaż jej "prędkość pracy" bardzo dawała w kość. Z Windowsem Mobile był taki plus że biblioteka dostępnych aplikacji była bardzo duża, ale tak to przeciętny system jak dla mnie.

Myślę że przez dłuższy czas E72 mi wystarczy, telefon mi służy do dzwonienia i pisania SMSów, od teraz pojawi się jeszcze odtwarzacz muzyki i
@mikronick: Zapomniałem, jeszcze jedno. Nokia wyłączyła niektóre serwery odpowiedzialne za "wspomaganie" pracy systemu - np. pobieranie map do Nokia Maps, chyba też te dotyczące konfiguracji wbudowanego klienta e-mail (tu w tej chwili nie pamiętam źródła), więc polecałbym, przynajmniej chwilowo, do czasu zorientowania się w bieżącej sytuacji w temacie, wstrzymać się z przywracaniem ustawień fabrycznych. Chociaż możliwe, że z racji, że nie używam Symbiana na co dzień mogę mieć nieaktualne informacje
więc polecałbym, przynajmniej chwilowo, do czasu zorientowania się w bieżącej sytuacji w temacie, wstrzymać się z przywracaniem ustawień fabrycznych


@mp107: ale zaraz, jest możliwość że telefon mi nie wstanie po resecie? Mapy odpuszczam i tak, ale dla klienta poczty to mam alternatywę, jak sam pisałeś - ProfiMaill.
@mikronick: Włączyć się na pewno włączy i będzie działał normalnie tylko niektóre, pojedyncze funkcje wymagające np. przy pierwszym włączeniu aplikacji pobrania czegoś z serwerów Nokii (jak te wspomniane mapy) mogą nie działać.
@mp107: Korzystam już 3 dzień i jestem zadowolony!
O ile pamięć mnie nie myli to działa o wiele płynniej niż E51 czy E61.
Z 30 minut spędziłem na hakowaniu ale wszystko się udało i zero problemu z certyfikatami.
Z testowanych przeglądarek internetowych:
systemowa działa, skyfire - nie działa, wyczytałem że korzystała z proxy które wyłączyli dawno temu dla symbiana
o dziwo nie działa też opera mobile w przeciwieństwie do mini.
ProfiMail
o dziwo nie działa też opera mobile

@mikronick: W jaki sposób nie działa? Nie włącza się? Nie ładuje stron?
Rzeczywiście, u mnie się nie uruchamia, dziwne. Jeszcze jakiś czas temu się włączała.

ProfiMail - próbowałem na dwóch kontach pocztowych, nie łączy - polecisz jakąś alternatywę?

Niestety nie kojarzę alternatyw.
Jeśli próbowałeś kont na Gmailu, to czy "zezwoliłeś mniej bezpiecznym aplikacjom na dostęp do konta" (czytaj poprzez IMAP)?