Wpis z mikrobloga

@mat-soj: to wymysliles xD ale co ty bys chcial pisac? Isc do duzej firmy? Klepach male strony? Idziesz na studia?
Jesli idziesz na studia to ucz sie prawdiziwego programowania C#, Java, etc. Jesli chcesz sam sie uczyc i szybko cos zarobic to WordPress i stawianie stron dla małych firm.
@Mattiopl: Idę na studia IT by zrozumieć jak działają komputery, sieci, ogólnie cały przepływ danych w dzisiejszym świecie. Ciekawi mnie bardzo wszystko. Programowanie dla własnej satysfakcji + zrobienie sobie kiedyś własnej strony, czy aplikacji do obsługi zamówień u siebie w firmie [Oczywiście jak założę ją kiedyś], może moja droga pójdzie w stronę czegoś bardziej konkretnego.. Nie wiem jeszcze. Póki co jest motywacja w postaci robienia stronek sobie + znajomym i prostych
Idę na studia IT


@mat-soj: Jesteś pewien, że to kierunek dla ciebie? Wybierając taki kierunek powinieneś mieć już jakieś pojęcie interesować się tematem, a ty chcesz iść z niczym z niczym. Na studiach tak na prawdę nie wiele się nauczyłem, większość tego co przydaje i przydawało mi się zawodowo ogarnąłem sam, u ciebie nie widzę tego podejścia.
@mat-soj: Czyli lepiej zacznij uczyć się sam i jak ci się spodoba zastanów się co z tym robić dalej. Naucz się samodzielności, rozwiązywania problemów bo twoje obecne podejście jest wybitnie nie programistyczne.

Każdy może zostać programistą ale nie każdy powinien. Jeśli zobaczysz, że to nie twoja bajka nie ma sensu żebyś w to brnął i się męczył.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mat-soj: HTML i CSS to raczej nieprzydatne rzeczy - jeżeli chcesz być frontend-dev to dobrze znać podstawy, ale nie doktoryzuj się nad tym - na początek jakiś tutorial (no z w3schools) w zupełności wystarczy. Podobnie proponuję przerzucić sobie jakieś tutoriale z XML i JSON żebyś wiedział +- co to i jak to wygląda

JS to już trochę większy temat i tak naprawdę najpierw musisz sobie zadać pytanie co tak naprawdę chcesz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mat-soj: a no i pamiętaj że nikt nie zostaje programistą po przeczytaniu książki czy nauczeniu się języka. Jak to kiedyś powiedział jeden vloger - programista rodzi się w bólu i cierpieniu wielu godzin bezsensownego debugowania kodu i poprawiania bugów ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wystarczy znać Javy żeby być programistą Java - trzeba umieć obsłużyć IDE, znać biblioteki, wiedzieć jak to wszystko zintegrować, poradzić sobie z błędami,