Wpis z mikrobloga

Czesc,

blok treningowy trwal juz ponad 9 tygodni, wiec czas na kilkanascie dni odpoczynku. Zamiast standardowego deloadu moj misiu zaleca w tej strategii trenigowej robic tzw. pivoty. Czyli zamieniasz cwiczena na takie, ktorych standardowo nie robisz.

Dzis np. siady high bar wlecialy (ktore kocham szczerze).

130 x 10 rpe 7,5 okolo. Bardzo latwo, dziwne, ze tak duzo powotrzen.
https://www.youtube.com/watch?v=SWlVK4NN8Q8&feature=youtu.be

Potem wyciskanie na klate, gdzie zrobilem 75 kg x 10 @8. Bardzo malo, ale najwyrazniej jestem lepszy w niskich zakresach powtorzen, jesli chodzi o wyciskanie.

#mikrokoksy #latajacydywan
DywanTv - Czesc,

blok treningowy trwal juz ponad 9 tygodni, wiec czas na kilkanasc...
  • 14
@Poemat: Bo to nie jest deload. To pivot. Zwiekszam objetosc, ucinam intensywnosc no i przede wszystkim robie inne cwiczenia. Zamiast low bar high bar. Zamiast sumo klasyk itd.

Sam fakt, ze nie robilem high bar z pol roku ogranicza mozliwosc zmeczenia, po prostu nie czuje sie super pewnie w tym siadzie, brak dobrego wzorca ruchu + dramatyczne zwiekszenie powtorzen (wczesniej robilem single i czworki) powoduje mozliwosc regeneracji. I o to chodzi.
@Poemat: Tutaj typ to wyjasnia troche inaczej. Ogolnie ja wciaz sie ucze. I trener tez sie moj uczy jak rozne rzeczy na mnie reaguja. Jak na razie postep jest calkiem niezly.
DywanTv - @Poemat: Tutaj typ to wyjasnia troche inaczej. Ogolnie ja wciaz sie ucze. I...
@DywanTv: deloady są przereklamowane w chu% ogólnie, chyba, że faktycznie ewidentnie czujesz, że MUSISZ. Mnie każdy deload robiony co 4-5 tyg bo tak "się zaleca" cofał o 2 tygodnie po powrocie. Teraz też wolę w "dealody" operować słysznymi ciężarami 80%+ a nie 50% ;d
@stefan8800: Kto zaleca deload co 4-5 tygodni? xDDD Chyba jakis cymbal. Deaload sie robi, kiedy czujesz, ze musisz. Tak jak napisales. Moj blok treningowy trwal 9 tygodni. Bylo to 9 tygodni intensywnej pracy. Juz zaczynaly mnie bolec rece, nogi.
@stefan8800: No nie wiem, to trzeba byc uposledzonym chyba XDD Lecisz sobie treningiem, ledwo sie przyzwyczaisz do nowych cwiczen a tu juz deload bo tak. Chociaz czujesz sie super, ciezary ida do przodu itd.
@DywanTv: Fakt faktem raz na 3 albo 4miechy można zacząć czuć się wysranym z sił zyciowych i każdy trening jest na siłę bez czucia progresu, ale jak nawet wtedy bym zrobił tydzień treningów na 50% ciężaru to to jest dla mnie jak wyrok, bo po powrocie jestem gównem siłowym nawet przez 3 tygodnie mimo rzekomego odpoczynku. A teraz nawet większość porad dealodowych to właśnie to 50% ciężaru i serii co się