Wpis z mikrobloga

@M_Szopen_TM: Dlaczego tak uważasz? Myślisz że to ściema? Powiem tak najpierw dobrze przestudiuj ten temat a potem się wypowiadaj bo zalatuje ignorancją o ile wiesz co te słowo oznacza ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Rade86B: to słowo*
czemu nie miałoby być ściemą? jeśli człowiek jest świadomością i traci ją po rzekomej "reinkarnacji", to równie dobrze mogłoby jej w ogóle nie być. W przypadku zwierząt jest jeszcze bardziej absurdalnie.
  • Odpowiedz
@M_Szopen_TM: Chodzi ci o to że się nie pamiętasz poprzednich żyć? I dlatego to nie ma sensu?( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz kiedyś też tak myślałem ale nie masz racji ponieważ wielu rzeczy byś po prostu nie zrobił w tym życiu gdybyś poprzednie życie znał. Ogólnie mówiąc jest to ci po prostu nie potrzebne ale nie martw się twoja dusza zna wszystkie wcielenia. Prosty przykład ktoś Ciebie w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Rade86B: dla mnie to i tak będzie średnio udana próba wytłumaczenia niepojętych zjawisk, zanim zabrała się za to nauka. Swoją drogą, czy wiara w samą reinkarnację nie jest przypadkiem wyrywaniem z kontekstu? Przecież to jest część buddyzmu...
  • Odpowiedz
@M_Szopen_TM: tak nawet jeśli buddyzm to czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiesz ja kiedyś też zadawałem sobie wiele pytań do puki sam nie doświadczyłem czegoś czego nie potrafiłem wyjaśnić bo były to sny prorocze z reszto możesz sobie poczytać niżej pod moim nickiem. Ja absolutnie wierzę w reinkarnację ponieważ dała mi ona wiele i co najważniejsze logicznych odpowiedzi na pytania dlaczego moje życie wygląda tak a
  • Odpowiedz
@pelzak_scierwojad: ale z drugiej strony, według hindusów urodzenie się człowiekiem to nagroda. Za popełnienie samobójstwa itp. myślę, że mógłbyś się odrodzić jako np. jakaś mróweczka, albo sikorka ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Rade86B: robienie teorii do "duszy" jest bez sensu bo można sobie dopowiedzieć cokolwiek xD mogę sobie powiedzieć, że moja dusza jest w kształcie kota mainecoon z długim, puszystym ogonem i nie możesz mi powiedzieć że nie, bo nie masz żadnego dowodu. Albo możesz, i możesz też zanegować istnienie duszy, Boga oraz jakiejkolwiek rzeczywistości ponadnaturalnej. Albo w pokorze przyznać się przed samym sobą, że nie ma jak tego stwierdzić, udowodnić, opisać. Może
  • Odpowiedz
@M_Szopen_TM:
A słyszałeś o takich akcjach jak gość wyszedł z ciała w szpitalu i oglądał dach szpitala i tam leżał chyba gwóźdź i potem gdy odzyskał przytomność i zdrowie rzecz jasna ( ͡° ͜ʖ ͡°) chciał zobaczyć czy ten gwoźdź faktycznie tam leży i załatwił sobie wejście na dach tego szpitala i ten gwóźdź faktycznie tam leżał( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tyrande: jeśli chodzi o #samobojstwo jest tak jak z pracą domową którą dostał Jaś w szkole i jej nie odrobił (nie zrealizował planu na to życie) a więc Pani nie dość że dała mu nową pracę to jeszcze kazała odrobić tą zaległą pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednym słowem co się odwlecze to nie uciecze...dusza musi przerobić to co sobie zaplanowała bo ...przed sobą samym i tak
  • Odpowiedz