Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osob obeznanych w #bankowosc. Chodzi o otwarcie jakiegos konta walutowego, jaki bank jest godny polecenia? Patrzylem na ten caly #revolut no i okej, ale bank jest prowadzony w UK takze kazdy przelew z mojego konta, ktore mam prowadzone w Polsce na to konto zapewne bedzie sie wiazal z dodatkowymi oplatami. Patrzylem tez na #aliorbank i jego konto i wydaje mi sie w miare rozsadne, jakie sa wasze opinie? Moze polecicie cos jeszcze?

#banki #kontabankowe #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miszcz_Joda: Ale w jakiej walucie chcesz to konto? Revoluta się doładowuje zasadniczo kartą, ale można też przelewem na polski rachunek za darmo. No i Revolut to nie bank.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: Tak, można. Tylko do czego zamierzasz tego używać? Bo jeśli potrzebujesz tylko konta w EUR, to wymieniony wyżej Kantor Aliora może być lepszy od Revoluta ze względu na obsługę gotówkową w placówkach.
  • Odpowiedz
@ms93: potrzebuje czasem do zakupow w zagranicznych sklepach no i jesli zdarzylby sie wyjazd za granice to chcialbym moc placic kartka np. w euro w sklepach bez jakichkolwiek problemow i prowizji
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: czy można bez opłat? To zależy, jest kilka banków w Polsce które doliczają prowizje swoje XD
Karta fizyczna nie jest wymagana, jednak przydatna. Jako konto walutowe sprawdza się idealnie, bo użytkownika nie interesuje waluta płatności. Jest praktycznie bezobsługowy w takich sytuacjach, aczkolwiek czasem warto sobie wymienić kwotę odpowiednią przed weekendem lub kiedy jest bardzo korzystny kurs (Revolut obsługuje saldo w kilkunastu różnych walutach, w weekend występuje niewielka prowizja względem
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: Nie. Rejestrujesz się w kantorze AB, dostajesz konto w PLN (bez możliwości zamówienia karty) - konto to służy praktycznie wyłącznie do tego, żeby przelać/wypłacać PLN i potem wymieniać waluty. Oczywiście zakładasz też konta walutowe - do wyboru 23 waluty. Do kont w EUR, USD, GBP możesz zamówić karty walutowe.
  • Odpowiedz
w świetle przepisów posiada licencję bankową, zatem nim jest ;)


@ptasiek2: To, że jedna ze spółek należących do Revoluta ma licencję bankową, nie znaczy, że Revolut jest bankiem... Obecnie licencja bankowa nie jest wykorzystywana przez Revoluta do obsługi klientów.
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: Czyli potrzebujesz prawdopodobnie czegoś w wielu walutach, a nie tylko w EUR. Do takiego czegoś Revolut jak najbardziej się nadaje - doładowujesz konto złotówkami i potem one same się wymieniają na inne waluty przy płatności w obcej walucie.
  • Odpowiedz
@ms93: ale tez moge sobie wczesniej wymienic po korzystym kursie i pozniej platnosc w euro np. bedzie sciagana z konta w euro? :) No i jak jest z tym doladowanie revoult? Mozna bez prowizji z Polskiego konta?
  • Odpowiedz
@MichaelT128: o jakiej spółce mówisz? Bo wg informacji dla użytkowników i inwestorów chodzi o główny oddział
przykładowe źródło
@Miszcz_Joda: tak. Doładowanie odbywa się ręcznie lub automatycznie kiedy saldo spadnie poniżej pewnej kwoty. Zależy od banku, z którego chcesz doładować. Niektóre doliczają swoje prowizje (np. Credit Agricole)
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: kiedyś nie można było doładować kartą? :D
Możesz to zrobić przelewem na konto lokalne lub międzynarodowe. W obu przypadkach dostajesz indywidualne dane do przelewu. Jest to metoda dłuższa (przelew nie działa natychmiastowo jak karta) ale działa bezproblemowo również. Sprawdzałem dla doładowania PLN oraz EUR. ING nie naliczał prowizji, chyba że coś zmienili
  • Odpowiedz