Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #podroze
Lecę do Hiszpanii i myślę o wynajmie auta i o ile sam koszt jest śmiesznie niski, to włos mi się jeży na myśl o depozycie. Czytałam, że to zabezpieczenie wymaga zamrożenia na moim koncie od 1100 do 2000 eurasów. Obawiam się, że wtedy nie mogłabym być za bardzo wyluzowana w czasie wakacji, mając z tylu głowy tę myśl :D Macie jakieś doświadczenia? To naprawdę tyle kosztuje? Lecę do #hiszpania #majorka
  • 18
@Krupier: Ubezpieczenie w zewnętrznej firmie daje większy spokój, bo wypożyczalnia zawsze może próbować coś wymyślić, żeby kaucji nie oddać. Np. w wypadku stłuczki #!$%@?ć się że policja źle wypełniła protokół na co nie masz żadnego wpływu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neoplan: o to samo może przyczepić się zewnętrzna firma.

Ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni daje właśnie większy spokój. Tym bardziej w przypadku drobnych uszkodzeń jak rysy czy coś. Rozwalilem kiedyś próg w Chorwacji to tylko napisałem krótkie oświadczenie na pół strony jak było i elo.
@Krupier: Już ze dwa razy widziałem, że w jakiejś wypożyczalni nawet najpełniejsze ubezpieczenie nie obejmuje elementów podwozia oraz lusterek. Zewnętrzne nie mają takich ograniczeń. Przypiedrolenie miską olejową to jest pierwszy sposób uszkodzenia auta, jaki mi przychodzi do głowy, jeśli się zwiedza jakieś dziury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krupier: ja tak normalnie nigdy nic, właśnie poza tym, czego te ubezpieczenia właśnie by nie objęły, czyli #!$%@? tłumika na dziurze, szyba pęknięta przez kamień, lusterko urwane przez kogoś jak auto stało w centrum miasta... ;)
@typiara_z_wykopa i udało ci się ogarnąć coś fajnego?:p Też szukam samochodu na Majorce i najgorzej że przylatuje w nocy co daje mi prawie drugie tyle do ceny wynajmu (odbiór poza godzinami pracy), do tego tanie ubezpieczalnie mają zwykle tylko odbiór i zdanie samochodu na lotnisku a nie chciałem samochodu na cały wypad (planuje pobyt na drugiej stronie wyspy)