Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
Hej @HighKick, czemu mnie zablokowałes i nazwales faszystą po zwróceniu uwagi dlaczego Warszawa nie chce u siebie neofaszystow ? Przecież poniższe zdjęcie jest z waszego marszu 11 listopada, prawda? Czyżbyś bal się swoich poglądów? A może wstydzisz się poglądów swoich kolegów z marszu?
Cenzura i oszczerstwa to nie najlepsza metoda na wybielanie narodowców/neofaszystów, prawda?
#neuropa #4konserwy #konfederacja #korwin #narodowcy #polityka
źródło: comment_0mmTWkl1SAv026EUtjygHRWkwqf7KToM.jpg
  • 21
@boskakaratralalala Skoro coś nie jest zakazane, to jest dozwolone. To, że warszawscy włodarze czegoś nie chcą, nie ma znaczenia, chyba że jesteś za bezprawiem. Nie rozumiem twojego toku myślenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Volki: z tym, że propagowanie faszyzmu jest zabronione, a nie powiesz mi przecież, że takie elementy się tam nie pojawiają. Ja rozumiem, że nie cały marsz taki jest, jednak skoro organizator nie jest w stanie lub nie chce zapobiegać takim sytuacją, to musi tu wkroczyć prawo w postaci zakazu danego marszu, czyż nie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@plackojad: po pierwsze juz przyznałem, że był to mój błąd i jak kto wyżej zauważył, jest to zdjęcie z Włoch, a po drugie ta sama organizacja została zaproszona na MN2018 i brała w niej udzial.
A po trzecie nie faszystami, neofaszystami.
Czarnolistowac nie będę, z kim wtedy miałby dyskutować? Z osobami o tych samych pogladach co ja? Było by to zbyt nudne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@boskakaratralalala

jednak skoro organizator nie jest lub nie chce zapobiegać takim sytuacją, to musi tu wkroczyć prawo w postaci zakazu danego marszu, czyż nie?

Nie wolno zakazywać zgromadzenia z powodu rzekomej możliwości propagowania. To jest zabronione.

Organ gminy ma obowiązek zakazać zgromadzenia w 3 przypadkach przewidzianych przez ustawę:

1. gdy cel zgromadzenia lub jego odbycie naruszają prawogdy odbycie zgromadzeni

2. może zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach

3.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Volki: w żadnym wypadku nie nawoluje, a jedynie staram się przestawić decyzję prezydenta Warszawy.
Oczywiscie, że nie można zakazywac zgromadzeń z powodu możliwości wystąpienia jakiegoś przestępstwa. Gdyby tak było można by chociażby zakazac antity z powodu możliwego gwałtu na niej. Dlatego też sąd odrzuci ten zakaz Trzaskowskiego, to jasne.
Nie jasne jest tylko zachowanie policji, która w momencie pojawienia się faszystowskich haseł zupełnie nie reaguje. I ja decyzję trzaskowskiego odbieram jako
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@HighKick: po pierwsze zachowuj się jak czlowiek, a nie jak urazone dziecko, któremu zwrócono uwagę.
Po drugie nie nazywaj mnie lewica, bo często jest ona tak samo poroniona jak prawica.
Nie faszystow, a neofaszystow. I chcesz mi powiedzieć, że jest inaczej? Kogo wy oszukujecie? Siebie? Nie chcecie się do tego przyznać? No sory ale FN jest neofaszystowska, została zaproszona na Mn, na którym występują neofaszystowskie hasła, gesty i logosy. Nie trzeba