Wpis z mikrobloga

Właśnie złożyłem wniosek o dopisanie do rejestru wyborców przez Internet w portalu ePUAP www.epuap.gov.pl

Nie musiałem nigdzie iść i z nikim rozmawiać a wszystko potwierdziłem kontem w #mbank

Niesamowite, czuję się jakbym żył w nowoczesnym, XXI wiecznym kraju (ʘʘ)

Teraz tylko czekać aż jakaś Grażynka w urzędzie to zdalnie potwierdzi.

Jeżeli ktoś wie, że będzie głosował gdzieś indziej to może skorzystać z opcji dopisania do spisu wyborców: Sprawy Obywatelskie -> Wybory - > Dopisanie do spisu wyborców

#wybory #polityka #4konserwy #neuropa #epuap
Pobierz Nutaharion - Właśnie złożyłem wniosek o dopisanie do rejestru wyborców przez Internet...
źródło: comment_9pRDD7X4ebEC6IXvp53BKOuDfn1Tpcj0.jpg
  • 5
@tiksiu: wpis był w sumie mało precyzyjny więc go trochę poprawiłem. Ja dopisałem się do rejestru, bo stale mieszkam gdzieś indziej niż jestem zameldowany, ale jednorazowe wpisanie do spisu na okres najbliższych wyborów też jest możliwe
@Nutaharion @tiksiu: właśnie przez to przechodzę, bo dostałem odmowę "wpisania do rejestru wyborców" i jak się okazuje czymś innym jest "wpisanie wyborcy do rejestru wyborców" od "dopisania do spisu wyborców". Odmowa jest spowodowana brakiem dowodów na zamieszkanie we Wrocławiu.
Przy "wpisaniu do rejestru wyborców" konieczne jest przesłanie skanu dowodu (obie strony- co imo nie jest oczywiste), oraz dowodu miejsca zamieszkania. Wpisanie jest na stałe i dotyczy wszystkich kolejnych wyborów.
W przypadku