Wpis z mikrobloga

  • 2
@gerwant2k z racji że chciałem wiedzieć czy w mojej firmie mogę liczyć na podwyżki w przyszłości i jakie kryteria trzeba spełnic zapytałem gościa o zarobki oczywiście nie powiedział bo o pieniądzach się nie rozmawia (°°
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@gerwant2k: bo niektórzy uważają, że zarabiają za mało jak na swoje możliwości i nie chcą być odbierani jako nieudacznicy? Czasem tak jest, że mimo, że ma się ambicje to ograniczają Ciebie rzeczy na które ciężko mieć wpływ... po prostu. Ludzie nie chcą być odbierani przez pryzmat tego ile zarabiają.
  • Odpowiedz
Robiąc z kimś na jednej maszynie, wolę nie mówić ile mam na rękę, wiedząc, że ten zmiennik jest walony w dupe i ma sporo mniej odemnie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@bystrygrzes: miedzy firmami spoko, ale w tej samej firmie na podobnych stanowiskach lepiej nie zdradzać ile sie zarabia bo moze wyjsc niezly kwas jak osoba ktorej to powiecie poleci do szefa "a bo ona ma tyle a tyle", są tacy ludzie, serio. Ja o pieniądzach z ludzmi w pracy nie rozmawiam, najczęsciej sami sie wyswietlają, ale są tez portale typu glassdor gdzie mozna sprawdzić dla niektórych stanowisk wynagrodzenie, raz w roku
  • Odpowiedz
@bystrygrzes: tylko czasem? Mój facet w poprzedniej firmie zrobił niezły #!$%@? bo przełamał jakieś dziwne tabu nie rozmawiania o kasie i okazało się ze on na dzień dobry dostał 500 mniej od kolesia, który robił tam od 2,5 roku.
Jak stamtąd odchodził po 8 miesiącach do nowej roboty to tamtej gość dalej zarabiał tyle samo, mój facet dostał 2k więcej.
O kasie trzeba rozmawiać bo może się okazać, ze jesteś tak
  • Odpowiedz
no ale czemu ludzie z pieniędzy robią takie tabu to ja nie rozumiem.


@gerwant2k: Z jednej strony janusze robią wszystko żeby pracownicy nie wymieniali się informacjami o zarobkach bo jest to w ich interesie. Z drugiej strony #!$%@? polaczkowa mentalność wśród samych pracowników - jak wyjdzie, że zarabiasz mniej niż inni to staniesz się pośmiewiskiem i będą ci obgadywać dupę, że dajesz się ruchać. Jak wyjdzie że zarabiasz więcej, to powstanie
  • Odpowiedz