Wpis z mikrobloga

Zna się ktoś z was na ogrzewaniu podłogowym?
Mam mieszkanie w budowie od dewelopera i mam kilka pytań do niego.
Mógłby ktoś zerknąć na nie na PW? Nie wiem czy jestem upierdliwym klientem czy ten deweloper jest jakimś debilem.

Czy cena około 15000zł brutto za ogrzewanie ~50m^2 (mieszkanie 60m^2) na danfoss link to przegięcie pały? Myślałem, że to ogrzewanie kosztuje bardziej 150 za metr a nie 300 xD

W ogóle danfoss link to nie jest jakieś stare gówno? Wygląda mega archaicznie.
Jaka jest praktyczna różnica pomiędzy wersją danfoss link a danfoss icon?

Lepszy jest system danfoss czy salus? Czym one się różnią?

Czy wykonawcy doraczają projekty ogrzewań, czy jestem przewrażliwiony?

Pomocy (°°

zdjęcie dla atencji

#remontujzwykopem #remont #ogrzewaniepodlogowe #budownictwo
Q.....q - Zna się ktoś z was na ogrzewaniu podłogowym?
Mam mieszkanie w budowie od d...

źródło: comment_USQU33mWk3vPY1lWBZS5XNZlJFmH9JVv.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Serv_HVAC:
Ogólnie to ciężko określić moje wymagania bo deweloper ma jakieś problemy komunikacyjne.
Chce móc utawić temperaturę dla każdego pomieszczenia osobno. Czasem puścić jakiś program w stylu "wakacje", ustawić temperatury w zależności od pory dnia itd.

Od dewelopera niczego nie mogę się dowiedzieć xD
Co masz na myśli, że to rozwijający się system?
  • Odpowiedz
@QWRtaW5pV3lrb3B1VG9DaW90YUlDaHVq: z iconem miałem mało do czynienia. Była to listwa typowo podłogowa i trzeba było ją rozbudować o moduł do wifi. Fajne termostaty chowane w ramki. Danfoss Link bardziej popularny z zintegrowanym modułem wifi. Chodzi mi o główny sterownik, i to co napisałem to jedynie zasłyszane, nic konkretnego nie wiem.

Tą podłogówkę masz na rozdzielaczu i w ogóle masz możliwość jej wysterowania? Jaki kocioł? Jaka instalacja? Może lepiej coś podrzuć.
  • Odpowiedz
@Serv_HVAC: ten link ma 9 lat, stąd moja obawa, że może po prostu jest coś bardziej nowszego.

Na razie jest to blok mieszkalny w etapie budowy.
Podłączenie żródła ciepła to będzie sieć miejska ;)
Podłogówka będzie na rozdzielaczu, na razie mogę ją zrobić jak chcę, nawet wylewek nie ma.

Nie mam żadnych informacji jak oni chcą to wykonać, bo nie mają i nie dadzą planu :| Dlatego pytam tutaj.
  • Odpowiedz
Największą zaletą ogrzewania podłogowego jest ciepła przyjemna podłoga pod stopami w zimę,
( zwłaszcza jeśli chodzi o płytki ceramiczne bo one w naszym odczuciu są zwykle najzimniejsze ) , natomiast największą wadą jest duża bezwładność- Czyli nie jesteś w stanie tak szybko nagrzać pomieszczenia jak w przypadku tradycyjnego sposobu.
  • Odpowiedz