Wpis z mikrobloga

#strajknauczycieli #strajk #nauczyciele

W sumie troche mnie bawi to oburzenie na strajk bo biedne bombelki maturzysci nie pojda na wymarzone studia i rok w plecy bedzie. Ok, malo to moralne ale nauczyciele zaczeli slusznie walczyc o swoje bo kazdy mial ich w dupie. Slabo jesli caly rocznik w kraju bylby w plecy rok z edukacja ale po pierwsze to wyoderbnijmy tych co na studia nie pojda ale chca zdac bo wstyd, potem tych co nie zdadza/nie podejda do matury i jeszcze tych co pojda na studia dla samego studiowania bez zadnego planu na zycie. tych ambitnych maturzystow zostanie garstka.
Poza tym czym jest jeden rok w plecy w skali calego zycia? ludzie zmieniaja po 5 razy kierunki studiow, uwalaja semestry czy biora urlopy dziekanskie i potem jakos zyja, nikt nie placze ze biedni studenci sa rok w plecy z edukacja :D a dodatkowy rok szkolny moze pozwolic przygotowac sie lepiej do matury ;)
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MangoZjem: a ja mam maturę w tym roku i się cieszę że strajki bo KUTWA MOGLAM SIE POUCZYC CO TRZEBA a nie jakieś gowno his niemiecki wfy biologia ha tfu marnowanie czasu no i jak sie wyspie to się o wiele lepiej uczy a do szkoły to o 6 trzeba wstać bo zanim się wygrzebie to będę musiała już biec na autobus (łączmy sie w bólu ludzie ze wsi z autobusami
ludzie zmieniaja po 5 razy kierunki studiow, uwalaja semestry czy biora urlopy dziekanskie i potem jakos zyja, nikt nie placze ze biedni studenci sa rok w plecy z edukacja


@MangoZjem: Ale robią to z własnej woli, a nie dlatego, że ktoś im nie pozwolił. Tutaj dzieciaki zostały postawione przed faktem, na który nie miały NAJMNIEJSZEGO wpływu.
Nie byłoby problemu gdyby zaczęli strajk np. Od września i ciągnąć go jak teraz


@milionuw_100: oczywiscie ze bylby. nie wystawiliby ocen semestralnych bez ktorych tez nie byliby dopuszczeni uczniowie do matur ¯\_(ツ)_/¯ tylko wiecej osob by mialo strajk w dupie bo mniej goracy okres na poczatku co zreszta potwierdzila proba strajku ze stycznia
Ale robią to z własnej woli, a nie dlatego, że ktoś im nie pozwolił. Tutaj dzieciaki zostały postawione przed faktem, na który nie miały NAJMNIEJSZEGO wpływu.


@NieUsune: rząd mial wiec do nich pretensje xd
jak Ci ukradnę 10 tys. Zł to mam nadzieję że nie będziesz mieć do mnie pretensji. Bo po pierwsze czymże jest to 10 tys. w porównaniu do tego ile możesz zarobić przez całe życie a poza tym równie dobrze sama mogłabyś te pieniądze zmarnować


@Xerkses24: spoko, dokladnie to juz robi nasze panstwo xD
@NieUsune: no rząd miał wpływ na strajk. i nic z tym nie zrobił. wiedzieli o strajku i jego terminie juz w styczniu, nie chcieli dac nauczycielom podwyzek bo ojoj nie ma pieniedzy w budzecie by chwile po tym dac 500zl na pierwsze dziecko
@MangoZjem: Nauczyciele dostali podwyżki w styczniu i kolejne mają dostać we wrześniu. Dodatkowo możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę i szybsze awanse.

Wiele złego mozna o tym rządzie powiedzieć, ale ciągle powtarzane, że wiedzieli i nic nie zrobili to po prostu obrzydliwe kłamstwo. To Broniarz nie jest skłonny do jakichkolwiek negocjacji i wszystkie propozycje odrzuca.
Nauczyciele dostali podwyżki w styczniu


@NieUsune: mowisz o tych 120zl brutto podwyzki dla dyplomowanego nauczyciela?

kolejne mają dostać we wrześniu.


@NieUsune: a to od kiedy jest informacja? bo prawde mowiac pierwsze slysze. slyszalam tylko o 15% w przyszlym roku i kolejnych 15 chyba za rok czy dwa
@MangoZjem:

Przecież tegorocznym maturzystom to już powinno zwisać, matury się odbędą, bo rząd nie może sobie pozwolić na stratę tylu kasy z powodu powtarzanego roku przez jeden rocznik, po prostu nie ma takiej opcji, żeby uniwersytety były puste. Nie wiem w ogóle skąd ten pomysł się wziął, wyobrażasz sobie jakie to w ogóle by miało skutki gospodarcze i edukacyjne na przyszłe lata? Czytaj nałożenie się dwóch roczników w jednym roku na