Wpis z mikrobloga

na ostatni rok studiów wyjechałem na erazmusa, ale nominalnie nadal jestem na uj


@Wergiliusz: Spoko, też muszę gdzieś wywalić, normalnie jestem na filologii klasycznej i kulturze śródziemnomorskiej (stąd arabski) ale mam normalne zajęcia arabistyczne więc wszystko pasuje. Ale dla filologów klasycznych Rzym, Heidelberg, Kreta to też złote miejsca xD Sam nie wiem gdzie pojechać po Paryż też ciągnie, cudowne miasto.
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Paryż jest zajebisty ale drogi, te 450 euro z erazmusa to przy dobrych wiatrach starczy na pokój. Rzym jest ryzykowny, dlatego że z tego co słyszałem jak chcesz jechać na erazmusa rzeczywiście się uczyć a nie balować, to powinieneś wybrać Francję albo Niemcy. W Paryżu mi się podoba to, że jesteśmy traktowani jak regularni studenci a nie erazmusy-turyści.
  • Odpowiedz
Paryż jest zajebisty ale drogi, te 450 euro z erazmusa to przy dobrych wiatrach starczy na pokój. Rzym jest ryzykowny, dlatego że z tego co słyszałem jak chcesz jechać na erazmusa rzeczywiście się uczyć a nie balować, to powinieneś wybrać Francję albo Niemcy. W Paryżu mi się podoba to, że jesteśmy traktowani jak regularni studenci a nie erazmusy-turyści


@Wergiliusz: Nie jestem typem imprezowicza. Jak chce się imprezować jedzie się do Hiszpanii.
  • Odpowiedz
Prawda, znajoma zapisała się na erazmusa do Hiszpanii na rok i wróciła po semestrze bo powiedziała, że tam jest kabaret a nie studia. Ci których znam i byli w Niemczech sobie bardzo chwalili.


@Wergiliusz: Czyli Heidelberg albo Paryż. Jak bardz trzeba znać francuski? Czy Erazmus tam to też angielski?
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Ja uważam, że erazmus w języku innym niż język danego kraju to troche lipa... Raz że zajęcia są gorszej jakości, bo wykładowcy mówią w obcym dla siebie języku, a dwa że nie poznasz tak dobrze obcego kraju bez znajomości jego języka. Poza tym zawsze sie wtedy jest traktowanym jak student zagraniczny.

Mój poziom był w sumie taki sobie - ukonczylem niby licencjat z lingwy stosowanej, ale uczciwie mówiąc byłem średni
  • Odpowiedz