Wpis z mikrobloga

ktoś chyba próbuje zrobić mnie w wała. Znalazłem na skrzynkach mailowych zaakceptowane rejestracje na serwisy, z których nie korzystam. Konta tam były pobanowane więc nie wiem co robiono. Co wiem:
a) nie jestem techniczną osobą więc wiem raczej niewiele w kwestii technicznej
b) na pewno użyto mojego maila, do tego maila mniej używanego przez co zorientowałem się przypadkiem
c) maile zostawiono na widoku, nie próbowano ich ukryć
d) okazało się, że moje hasła wylądowały na haveibeenpwnd
e) mam router z UPC - i jakaś darmowa apka odczytała mój klucz sieciowy bo byłem za głupi żeby go zmienić ()
f) w logach serwera pocztowego nic nie ma - kontaktowałem się z hostingiem, generalnie każde IP należy do nich
g) UPC nie ma logów dostępnych dla mnie - jedyna droga to policja
h) miesiąc temu telefon i komputer zachowywały się dziwnie - zawieszenia, restarty, dziwne reklamy, miałem wrażenie że znikają mi pliki. Wszystko formatowałem kilka razy i przeszło.
i) dopiero po tym znalazłem wspomniane maile
j) skanowałem urządzenia antywirusami, narzędziami do rootkitów etc. - nic nie ma poza tym, że combofix czy coś w tym stylu strzela mi bsodem.
h) pracowałem jako mod banując i zgłaszając różne dziwne rzeczy tu i tam więc lista osób, które mogłyby chcieć zrobić mi żart lub mogą mnie znaleźć jest długa biorąc pod uwagę, że moje dane są całkiem publiczne

W skrócie - mam jedynie maila na skrzynce z aktywowanym kontem, które zbanowano. Nie zakładałem go. Nie ma żadnych dostępnych dla mnie logów ani śladów.

Co robić? Policja zanim ktoś namiesza bardziej na moje konto?
#komputery #kradno #wifi #siecikomputerowe #policja #wlamanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LordSidious: Nic z tego nie rozumiem. Ca ma nawet złamane hasło wifi do poczty i dziwnego zachowywania się sprzętu?

miałem wrażenie że znikają mi pliki

Plik może istnieć lub nie, nie może sprawiać wrażenia że jest usunięty.
  • Odpowiedz
@dktr: otwieram dziennie setki plików. Miałem wrażenie że plik który na 100% był na pulpicie znikał. Uznałem to za objaw wadliwego dysku.

Co do reszty - czego nie rozumiesz? Dla mnie wssystko to razem brzmi i wygląda podejrzanie
  • Odpowiedz
@LordSidious: Co do wadliwego dysku i dziwnego działania systemu sprawdzisz sobie w dzienniku zdarzeń, ewentualnie w SMART dysku. Zmień hasło do poczty i tyle.
  • Odpowiedz