Wpis z mikrobloga

@Grammar_Fazi: Od dawna wiadomo, że makiety rakiet wysyłają makiety statków kosmicznych z makietami jedzenia i materiałów naukowych na makietę iss dla będących tam ludzi którzy też są makietą. Nic nowego nie odkryłeś, internet z żółtymi napisami wie to od dawna.
@staho6: a może to był sabotaż tak jak wcześniej w sojuzie dziura wywiercona. Gra o wiele $$$, gdzie konkurencja może stracić bardzo dużo. Boing dostawał w dupę, rosjanie także od Spacex, a teraz szala się nieco zrównała.
@divinorum: no nie wiem, nie lubię takich teorii. Myślę że zabezpieczenia takich miejsc jak NASA są na bardzo wysokim poziomie i nie dałoby się tak po prostu tam włamać i doprowadzić do sabotażu. Zakładam również że nigdy nie jest tak że tylko pojedyncza osoba ma dostęp do kapsuły.
@staho6: @divinorum: albo makieta i filmy z żółtymi napisami albo dyskusja o sabotażu który mimo, że mało prawdopodobny ma jakieś uzasadnienie, nie mieszajcie dwóch tak odległych rzeczy bo mimo chodem stawiacie znak równości między nimi.
@balin1: po prostu wydaje mi się że oba są tak samo niedorzeczne. Makieta nawet mniej prawdopodobna, po co mieliby to robić, a drugie dlaczego NASA wydała takie oświadczenie - myślisz że nie mieliby informacji że to był fejk?
@staho6: Uważam, że makieta jest niedorzeczna, natomiast sabotaz jest mało prawdopodobny ale możliwy bo Spacex uderza w wielkie interesy dużych firm i krajów, różnica subtelna ale znacząca.
Makieta = 0%
Sabotaż >0%

Chodzi mi o nie wrzucanie każdej teorii do jednego wora bo te dwie to zupełnie inne kategorie wagowe.
@balin1: Kto wspomina o wysyłaniu makiet?
Ja piszę o konkretnym nagraniu.
To jest makieta, zapytaj nie wiem - strażaka.
Sama albo z rodziną. Albo fizyka.
Przy dużym obiekcie zjawiska fizyczne wydają sie zwalniać, obejrzyj płomienie dużych obiektów i porównaj z nagraniem.
@Grammar_Fazi: jak się przyglądam w tym momencie to po prostu jebło, potem dopalały się resztki paliwa. Nagranie ma jakieś 15fps przez co ciężko określić jak to szybko się działo irl.
Pytanie czemu mówisz o dużym obiekcie gdy Dragon ma zaledwie 6 metrów.
Columbia była olbrzymia, do rozszczelnienia doszło na dużej wysokości, znacznie inne warunki niż te na ziemi + zupełnie inny typ paliwa.