Wpis z mikrobloga

@Surrenderdorothy: Wykopki bez wyobraźni nie wiedzą, że instytucja jaką jest małżeństwo to przede wszystkim korzyść ekonomiczna dla obu ( ͡° ͜ʖ ͡°) I skorzystać na tym można jak najbardziej, między innymi lepsze oprocentowanie kredytowe, lepsze możliwości nabycia nieruchomości, różne przywileje w zależności od państwa, jedno nazwisko czyli kreowanie stałej marki bez konfudowania klientów i najlepszy plus czyli złączenie majątków i uformowanie partnerstwa, ale to trzeba mieć trochę
@Surrenderdorothy: Widziałam gdzieś statystyki że małżeństwa z rozsądku średnio są trwalsze niż te emocjonalne i taka prawda, beka z ludzi którzy żenią się tylko z powodu miłości xD Miłość to niestałe uczucie i przemija, potem jest tylko przywiązanie i bazowanie całego związku na tak niestałej wartości jest po prostu głupie co udowadnia zbyt wiele przypadków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nagini: Chyba chodziło ci o to, że te z rozsądku są bardziej trwałe.
Pewnie tak, jak ktoś bierze ślub tylko dla pieniędzy to wiadomo, że nie odejdzie nawet po zdradzie, kłótniach i innych rzeczach, bo takiemu komuś nie chodzi o fajny związek tylko o zasoby partnera, które nagle nie znikną.
No i spoko, co kto lubi. Tylko co to za życie xD?
@Surrenderdorothy: No średnio są trwalsze to poprawne określenie, nie wiem czemu na tym portalu jest taki problem ze zrozumieniem działania średniej, nie wiem, choć się domyślam.
Ale kto mówi że poza pieniędzmi niczego nie ma? Tak naprawdę najlepsze związki małżeńskie powstałe są z przyjaźni i walorów ekonomicznych. Uczucia które są chemią w mózgu mogą przeminąć, przyjaźń nie, jak umiesz się dogadać (a żeby coś osiągnąć to musisz nauczyć się współpracować bo
@Nagini: Ty pierwsza wyskakujesz z aroganckim tonem, że nikt nie rozumie średniej, także nie #!$%@? o emocjach, widać że uważasz się za lepszą od innych XD
Piszesz, że więcej małżeństw z miłości przetrzymuje próbę czasu, a potem piszesz referat jak te z rozsądku są lepsze więc fajna konstruktywność
No co 3, i co z tego? Rozpadają się te z rozsądku i te z miłości, a dlaczego to temat na inną dyskusję
@Nagini: Ok, zwracam honor bo źle przeczytałem, jestem trochę zmęczony.
Ale jeśli już mam brać ślub jako mężczyzna, to wolę z miłości, niż z powodów "ekonomicznych", to nie Indie.
Zresztą faceci nie mają takiej opcji, tylko kobiety mogą sobię znaleźć bogatego
@Surrenderdorothy: By the way, Twój pasywno-agresywny ton nacechowany emocjonalnymi określeniami i inwektywami jak "nie #!$%@? o emocjach" wskazuje że udało mi się Ciebie wyprowadzić z równowagi, nice
Fakty są takie, że ŚREDNIO trwalsze są małżeństwa z rozsądku i tyle.

Zresztą faceci nie mają takiej opcji, tylko kobiety mogą sobię znaleźć bogatego

Wrong, istnieją wciąż kobiety takie jak ja, które mają w spadku ziemie, nieruchomości, czasem w bogatej rodzinie urodzi się córka,
@Nagini: Kilka sekund życia? To ty zainwestowałaś swój czas w odpowiedzi na mojego posta XD jakbym nie chciał pisać to bym go nie robił. A emocje są fajne, także nie mam ci tego za złe

A może już ją znalazłem? Zresztą tak jak mówiłem, łatwo ci mówić o małżeństwie z rozsądku bo jesteś kobietą, możecie zdobyć bogatego biznesmena itp - jako mężczyzna nie miałabyś zbytnio wyboru, bogata kobieta i tak by