Wpis z mikrobloga

Jechałem w sumie 3 razy #mevo
Chciałem podzielić się moimi doświadczeniami, może komuś pomogą...
Za pierwsza jazdą wspomaganie działało, ale przerzutki zmieniały się tylko w momencie, gdy nie pedałowało się - trzeba było przestać machać inaczej charakterystycznie cykało. Na drugim rowerze.
Drugi rower - calkowicie nie dzialalo wspomaganie. Po przejechaniu tak 10km baterii nic nie ubyło. Zastanawiam się czy to awaria, czy celowe działanie, żeby zmniejszyć potrzebę wymiany akumulatora...
Jadąc te 10km chciałem wymienić rower, ale rowery na stacji stoją, ale ich na mapie nie ma. Pod OBC 15 rowerów i żadnego nie ma mapie. Dopiero pod koniec trasy udało się rower zmienić - tutaj wszystko działało jak trzeba. Przerzutki. podczas jazdy można było zmieniać i czuć było wspomaganie.
Piszę, bo moze komuś podobne awarie sie zdarzą, a nue wiedzą jak powinien rower jechać.
Dodatkowo spotkałem chłopaka, który nie mógł zamknąć blokady i oddać roweru - blokada trafiała w szprychę - polecam zwracać na to uwagę :)

Aha. Po zarezerwowaniu roweru pierwsze chyba 5 minut rezerwacji jest darmowe, potem zabiera czas z wypożyczenia. Nie wiem jak w regulaminie, ale w aplikacji nie ma o tym nic napisane
  • 4
przerzutki zmieniały się tylko w momencie, gdy nie pedałowało się

@Tokan: Tak się powinno zmieniać przerzutki - bez obciążania
Osobiście 99% na 3 biegu tyko śmigam. 2. bieg wjeżdżając pod morenę.

calkowicie nie dzialalo wspomaganie

Czasami nie działa, zgłaszać usterkę trzeba!. Czasami słabo działa -> Też zgłaszam.
Wczoraj trafiłem rower gdzie na 3. biegu nie działało, i łańcuch nawet na luzie hałasował strasznie.
@fabtosz: W regulaminie jest 5 minut.

Czas Wypożyczenia – należy przez to rozumieć czas liczony od momentu upływu pierwszych 5 minut czasu Rezerwacji Roweru lub momentu Wypożyczenia bez wcześniejszej Rezerwacji, aż do momentu Zwrotu Roweru poprzez zamknięcie Blokady O-lock. Przy czym zakłada się, że Postój wliczany jest do czasu Wypożyczenia. Do Czasu Wypożyczenia nie jest wliczane pierwsze 5 minut czasu Rezerwacji Roweru, które jest zawsze bezpłatne, bez względu na okoliczność, czy