Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie, może gupie, może mondre, nie wiem. Nie jeżdżę na rowerze zbyt często, ale po jakiejś dłuższej wycieczce boli mnie strasznie tyłek na następny dzień i nie jestem w stanie usiąść na siodełku. Teraz zastanawiam się czy to tylko kwestia przyzwyczajenia do częstszej jazdy, czy może jeszcze kwestia włosów na dupie? Golicie tyłki(pewnie panowie raczej), czy nie?

#rower
  • 20
@S7-1500: stawiam na to ze to kwestia przyzwyczajenia do częstszej jazdy. Jednak jeżeli jeździsz już jakiś czas, a ból nie mija to zapewne masz źle ustawione siodełko lub niedopasowane Czytałam gdzieś kiedyś, że dla mężczyzn zaleca się siodełka takie z otworem, który odciąża wrażliwe męskie miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak panowie, depilujcie dupki haha
@MiQ27: @ApokaliptycznyHiperGouomp: @dens-acerbis: Ja mam wątpliwości czy to jest to kwestia przyzwyczajenia. W poprzednim rowerze dokładałem sztycę amortyzowaną na pantografie, bo po zejściu z roweru miałem drewniane nogi - duży ucisk w okolicach tyłka, a siodełko było dosyć szerokie. Teraz z używką dostałem siodło Fabric Scoop Shallow Elite i mimo nie do końca ustawionej pozycji (zmieniam po 1cm tygodniowo wysokość siodła, offset tył/przód, nachylenie rogów - jedną rzecz naraz,
@Ajtos: na pewno się poci, ale raczej nie ma takiego siodełka przy którym nie będę się pocił. W tamtym tygodniu dopiero zmieniłem siodełko które miałem fabrycznie w tym rowerze, może coś się zmieni. Narazie nie robiłem dłuższej wyprawy, to nie wiem. Wiem tyle, że mi rwie włosy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DzonyRambo: przysiady i martwy są robione, raczej nie pomogło
@S7-1500: Ponoć te siodełka z otworami, coś pomagają, jeśli chodzi o wentylację. Sam nie wiem, bo nie jeździłem.

Tyłek się ślizga czy nie, bo zgaduję, że wtedy włochy może rwać? Na jakimś filmiku GCN widziałem jak zawodowy cyklista miał doklejony pasek, chyba z taśmy do zakończenia owijki na środku siodełku, żeby dupsko nie jeździło (tylko teraz nie mogę znaleźć). Sam problemu nie miałem i bardziej zgaduję niż podaję konkretne rozwiązanie.