Wpis z mikrobloga

Katolstwo...


@Kempes: w sensie, że zgadzasz się z tą niepopartą niczym opinią, więc to znaczy, że jest prawdziwa i stanowi opis całej grupy społecznej? Bo co właściwie ma oznaczać ten wpis?

Dodatkowo radzę lepiej dobierać sobie idoli bo ten nie rozumie słów, których używa.
"Endemiczny" znaczy występujący tylko na danym terenie, więc polski katolicyzm nie mógł stać się endemiczny bo zawsze taki był. Gdzie niby jeszcze jest polski katolicyzm? W Urugwaju?
@drzewokaktusowe Katolstwo to nie katolicyzm... tak tylko podpowiadam. Endemiczny polski katolicyzm opisany w tym TT, katolstwo, nie ma nic wspólnego z katolicyzmem, którego centrala jest Watykan.
@porannymis Wklej "piii piii" żabkę, inaczej twój wpis uznam za miałki i nie wart uwagi, a to będzie wstyd dla takiego jak ty obeznanego w świecie internetów piwniczniaka!
Katolstwo to nie katolicyzm... tak tylko podpowiadam. Endemiczny polski katolicyzm opisany w tym TT, katolstwo, nie ma nic wspólnego z katolicyzmem, którego centrala jest Watykan.


@Kempes: gościu z obrazka nie użył ani razu słowa katolstwo. Pisze o polaku-katoliku czyli wyraźnie o wszystkich.
Teraz wchodzisz Ty i w oparciu o ten wpis o wszystkich katolikach wprowadzasz nieokreślone rozróżnienie między katolikiem a katolem. Czyli rozumiem, że katol to inna nazwa na polaka-katolika czy
@drzewokaktusowe Ja wpis uzupełniłem o KATOLSTWO, dopercyzowałem w pierwszym wpisie ten TT, co możesz sobie sprawdzić. Ten TT dotyczy KATOLSTWA, a nie katolików. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?
@Kempes: zawsze taki była nie stał się teraz. Od zgniłego czubka episkopatu i największych szych łączących wątki narodowe z religią w sosie politycznym po płytkie teologicznie atawistyczne doły.