Wpis z mikrobloga

Mirki jaki kraj wybralibyście na #!$%@? z Polski?
Kryterium wyboru to: życie na znośnym poziomie, przyjaźni ludzie którzy pilnują własnej dupy, możliwość dostania się bez nadmiernej papierkomanii, oraz możliwość dogadania się na początku przynajmniej po angielsku.
Chętnie poznam opinie w komentarzach :)
#emigracja

Wyjechać do?

  • UK 9.3% (7)
  • Holandia 12.0% (9)
  • Islandia 22.7% (17)
  • USA 16.0% (12)
  • Kanada 40.0% (30)

Oddanych głosów: 75

  • 23
gdyby było cieplej w Islandii.... Tak to pozostaje Kanada


@jagged: No tak, bo w Kanadzie to o wiele cieplej jest xD Zima w obydwu tych krajach to hardkor jakich mało.
@vasper: Nie pisałem o kanadzie, bo Islandia jest bliżej. Z resztą wydaje mi się (z dużym naciskiem na wydaje) że na południu kanady jest jednak cieplej niż w islandii.
@suqmadiq2ama: A znałeś Islandzki? Z tego co mówi laska z filmiku wrzuconego przez @OdcienSzarosci bez islandzkiego to faktycznie tylko praca fizyczna.
Masz jakiś lepszy kraj do pracy do zaproponowania?
@OdcienSzarosci: Bardziej mi chodzi o osiedlenie się na stałe, niż jechanie po samą kasę.
@niochland: () Nie no mam pewien skill set, ale tego typu że bez zaawansowanej umiejętności natywnego języka będzie bezużyteczny.
@Floyt: tam wszyscy mówią po angielsku, islandia to kraj dla obsługi lotniska, cieciów parkingowych i pokojówek.

Ogólnie kraje wikingów są beznadziejne

Mieszkałem w kilkunastu krajach, każdy ma wady i zalety, najlepiej mi było we włoszech, hiszpani i uk - przy skrajnie różnych zarobkach a jednak biedy nie klepałem w przeciwieństwie do niby wysokich zarobków w krajach wikingów gdzie paczka fajek jest luksusem

I tak będziesz fizolem, nie myśl sobie że gdzieś