Wpis z mikrobloga

Odnoszę wrażenie, że szkła w okularach zaczęły być robione z jakiegoś śmieciowszego materiału niż zawsze.
Jako gówniak, nigdy nie miałem porysowanych szkieł, zawsze były idealne lub prawie idealne. A oksy często były na ziemi.
Wycierałem raz na jakiś czas, no i jakoś dało się przez nie patrzeć.

W tym co mam teraz, nawet nie wiem kiedy, udało mi się zrobić głęboką rysę.
Do tego, non stop muszę je przecierać, bo się zamazują same z siebie. Nie wspominam już o przypadkowym dotknięciu paluchem.
Niby dużo nie kosztowały, ale nigdy w historii nie płaciłem więcej.
Nie polecam.

#okulary #wzrok #okulista
zortabla_rt - Odnoszę wrażenie, że szkła w okularach zaczęły być robione z jakiegoś ś...

źródło: comment_Xh5wWzzcHgompxIGM9yBqMaQwtFLlLIc.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zortabla_rt: Nie kupuj plastikowych tylko szklane- takie jakie miałeś za młodu
Tez stwierdziłam ze się bardziej brudzą ale to po pierwsze- warstwa antyrefleksyjna która niesamowicie podkreśla każde zabrudzenie.
I zastanawiałam się nad tym, ze jak byłam młodsza, przed trądzikiem skóra na nosie nie produkowała takiej ilości sebum. Być może tez się przenosi na szkła.
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: Zależy- musisz wypróbować.
Są tez różne powłoki antyrefleksyjne. Jest zielonkawa taka standardowa i fioletowa do komputera go całkiem całkiem nowa technologia

Szklane są cięższe nieco niż plastikowe.

Nie trzeba być ekspertem- trzeba pytać sprzedawców, dusić jak cytryny ^^
Zawsze tez można zapytać mnie. ! L
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: wiesz, to trochę jak pisanie, że kilkadziesiąt lat temu samochody były lepsze, bo były prosto zbudowane i nic się w nich nie psuło. Możliwe, że tak było (choć bardzo często wspomnienia i pamięć to trochę naginają), ale jednocześnie nie oferowały tylu udogodnień co aktualne samochody. Podobnie jest z soczewkami — te wykonane z tworzywa oferują bardzo wiele możliwości uszlachetnień, zmiany konstrukcji i uzyskania rozwiązań zindywidualizowanych a co więcej pozwalają
  • Odpowiedz