Wpis z mikrobloga

mam taki zwyczaj w domu, że jak mijam się z siostrą to mówię do niej

Cytowany tekst...Te Zocha zrób mi kanapki


albo

Cytowany tekst...Zośka weź mi herbaty zrób


na co siostra odpowiada zawsze Ok, z czym te kanapki? albo Ile słodzić?

Zwyczaj polega na tym, że przez 10 lat od kiedy tak do niej mówię, zawsze robiła mi kanapki, herbatę, bo niby czemu miała by nie zrobić, skoro i ja nigdy bym jej tego nie odmówiłł?

w każdym razie dziś w kuchni mijam się z siostrą i ma miejsce standardowa dyskusja, "Zocha, zrób mi kanapki" ok, z czym chcesz? "Z czymś dobrym, zdaję się na ciebie. A, i jeszcze herbatkę poproszę."
szybko zapomniałem o temacie, wracam do pokoju i oddaję się grze w komputer

za 10 minut do pokoju wchodzi siostra, stawia na biurko brudny talerz z czerstwymi kanapkami i zimną, nieposłodzoną herbatkę i mówi trzymaj
znacie to uczucie, kiedy jesteście na budowie i na głowę spada wam cegła? mimo to, że mieliście kask, nadal jest to porządne #!$%@?ęcie i potrzeba chwili, żeby się pozbierać - tak właśnie się poczułem
jak już do siebie doszedłem mówię do siostry - Zosia, co tu się właśnie #!$%@?ło? na co zrobiła tylko dziwną minę i wyszła z pokoju

Siostra nie ma dziś urodzin o których zapomniałem, ja też ostatnio nic nie #!$%@?łem, więc byłem skonfundowany mocno

naturalnym następstwem wypicia herbaty była potrzeba oddania moczu
idę do kibla, wyjmuję siusiacz, a tu co? znowu szok, po potężnej knadze nie ma śladu, a i kutacz jakiś mniejszy, krzywy taki

a to nie jedyne zmiany tego dnia
dziś rano nie obudziłem się w łóżku z dziewczyną, a z tatą, na ulicy kobiety puszczają mi pogardliwe spojrzenia, a w sklepie panie zwracają się do mnie per ty gimbie a nie per Pan. dodatkowo rano, kiedy wszedłem na facebooka, miałem wiadomość od jakiejś -2/10 gazeli, która nalegała, żebyśmy się spotkali

#!$%@? - czy ja się obudziłem w równoległym wszechświecie - pytałem sam siebie

a potem wszedłem na wykop i zrozumiałem
po braku konta, tak samo jak po resztkach honoru, nie ma już śladu

wszystko zaczęło nabierać sensu

czas zacząć początek końca
#pasta #przegryw
  • 1