Wpis z mikrobloga

Wróciłem właśnie z tygodniowego wypadu do #holandia. Odwiedziłem znajomych mieszkających na #emigracja w okolicy Leiden. Przy okazji dane mi było zwiedzić Haage i Amsterdam.
Teraz wracam z lotniska do domu i aż mi sie przykro zrobiło po kilku minutach patrzenia przez okno samochodu( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 7
  • Odpowiedz
  • 9
@weglowy Jeden w Amsterdamie, bo w Leiden były tylko takie ala kiosk. Nie było nawet gdzie usiąść.

@pilot1123 Pierwsza i najbardziej rzucają się w oczy rzecz to czystość i porządek. A przynajmniej w miejscach, w których byłem. Brak rażących reklam na pół budynku czy wzdłuż ulicy. Zieleń zadbana, trawka wszędzie przycięta.
Druga sprawa to kultura. Z początku czułem się niezręcznie, bo wystarczy tylko z kimś nawiązać kontakt wzrokowy/usmiechnac sie i od razu
  • Odpowiedz
@Pogostemon: No to fakt. Łącznie siedze w Holandii ponad rok i w porównaniu do Polski, przechodnie są pozytywnie nastawieni. Przede wszystkim podoba mi się kultura ludzi w autach (oczywiście nie wszyscy). Chodzi mi o to, że są drogi gdzie pierwszeństwo jest typu - kto jest kulturalny ten puszcza drugiego.
Zazwyczaj wygląda to tak, że oboje na raz siebie chcemy puścić i się "kłócimy" światłami kto ma jechać ( ͡° ͜
  • Odpowiedz