Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jeśli mieszkam i pracuję za granicą i aplikuję o pożyczkę w polskim banku, to sprawdzą oni dane w polskim BIK, nawet jeśli nie wspomnę im nic o dochodach/byłych zobowiązaniach w Polsce?

#finanse #banki #pozyczka #kredyt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 21
OP: @motaboy: Hmm. No mieszkam sobie i pracuję za granicą i będę aplikować o pożyczkę w polskim banku. Dostarczę im raport z zagranicznego odpowiednika BIK i zastanawiam się czy sami z siebie też sprawdzą mnie w polskim BIK, nawet jeśli nic nie wspomnę im o tym, że mam też pewne dochody w Polsce. Korzystałem kiedyś z kredytu odnawialnego w innym polskim banku i jego utylizacja była na wysokim poziomie nieprzyzwoicie
Korzystałem kiedyś z kredytu odnawialnego w innym polskim banku i jego utylizacja była na wysokim poziomie nieprzyzwoicie długo.


@AnonimoweMirkoWyznania: "Kiedyś" tzn. kiedy? Bo jeśli minęło 5 lat, to nie ma to kompletnie znaczenia.

Zresztą nawet jeśli był wykorzystywany, ale obsługiwany poprawnie (tzn. były pokrywane odsetki) to jest ok.

Sprawdzą cię w BIK bez względu na to czy im zadeklarujesz dochody, czy nie. Oni nie będą widzieć tego, czego im nie ujawnisz
OP: @motaboy:

Kiedyś" tzn. kiedy? Bo jeśli minęło 5 lat, to nie ma to kompletnie znaczenia.

W latach 2016-18 (ciągle około 8K na minusie). W 2018 utylizacja zaczęła regularnie spadać. Teraz jestem już na plusie.

ale obsługiwany poprawnie (tzn. były pokrywane odsetki) to jest ok

Tzn? To był kredyt odawialny. Debet na sterydach. Odsetki same się pobierały co jakiś czas z konta powiększając w ten sposób utylizacje kredutu. W sumie
@AnonimoweMirkoWyznania: Więc twój kredyt odnawialny jest poprawnie obsługiwany i nie bdzie absolutnie żadną przeszkodą do uzyskania kolejnego.

Jest w ogóle w takie wysokości, że nawet przy niskich zarobkach w Polsce by ci dali kolejny.

Wszystko teraz zależy od tego, czy ci zaakceptują dochód z Niemiec.

Dane o kredytach i ich spłacaniu będą widzieć - po prostu dane z BIK są usuwane po 5 latach od wygaśnięcia zobowiązania. Twoje jeszcze nie wygasło.
@motaboy: opóźnienia powyżej 60 dni w ostatnim roku/dwóch w większości polskich banków jest automatyczną decyzją negatywną. Jest z kolei opcja że jeśli opóźnienia są spłacone - czyli są historyczne, to można spróbowac zrobić kredyt, jeśli ocena punktowa w bik jest odpowednia.
@AnonimoweMirkoWyznania: mozesz sie odezwać na priv, zajmuje sie kredytami zawodowo
OP: @motaboy:
W którym momencie wspominałem coś o Niemczech? Mieszkam w UK. Tutaj nie mogę nic dostać bo tutejsze banki najwyraźniej patrzą głównie na credit score. Ostatnio się przeprowadziłem (do innej części miasta) i nigdy nie miałem tu żadnych pożyczek, więc w ich oczach jestem słabym kandydatem, mimo że z moich wyciągów wynika, że co miesiąc na koncie zostaje mi kilkukrotnie więcej pieniędzy niż wynosiłyby ich miesięczne opłaty. W tym
@KromkaMistrz: Opóźnienia powyżej 60 dni w ostatnim roku/dwóch

Ale czy w przypadku kredytu odnawialnego może być mowa o opóźnieniach? Nie nakłada on obowiązku żadnych regularnych spłat. Do płacenia odsetek używany jest właśnie sam kredyt odnawialny.


@AnonimoweMirkoWyznania: To nie jest opóźnienie. To jest poprawna obsługa.

Opóźnienie byłoby, gdybyś nie miał czym pokryć odsetek. Czyli kredyt musiałby być wykorzystany w 100% i dodatkowo nie spłacasz odsetek, które rosną - wtedy byłaby mowa
OP: @KromkaMistrz: Oto mój wynik: http://prntscr.com/ndml0l

Mam jedno opóźnienie 4-dniowe (44zł, cały kredyt był w użyciu, nie było z czego zapłacić odsetek), jedno 14-dniowe (1zł, rata za rower) i jedno 1-dniowe (340zł, też rata za rower). W maire ok to wygląda? Aplikować będę w PKO SA. Twierdzą, że mogę u nich aplikować na podstawie dochodów z UK.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
OP: @motaboy:
Serio? W Brytyjskim Noodle mam 576/710 i jest to uznawane za "taki se" scoring (w związku z czym podsunę im raport od Experiana, gdzie mam 931/1000, a mimo to jest to wynik tylko "dobry"). Niestety do Krakowa mi nie po drodzę, ale dzięki bardzo za ofertę :) Twoim zdaniem powieninem raczej dostać te 50,000zł pożyczki gotówkowej przy rocznych dochodach netto około £16,000 (kontrakt na czas nieokreślony na pół