Wpis z mikrobloga

Szukam przedniej i tylnej lampy na rower. Wymagania:
- 70zł przednia, 25zł tylnia
- dobre oświetlenie ~2-3h po zmroku: miasto i poza miejskie tereny (ale nie trudne szlaki w lesie). około 300lumenów i fajnie jakby miało chociaż 30lx
- dobrze by było jakby stosowane były akumulatorki 18650, albo dało się naładować wbudowany aku w 2h (nie paluszki, chyba, że starczą na długo)
- fajnie jak będzie miało tryb na którym w mieście nie będzie oślepiać innych, jak nie to pokombinuje w kolimatorem
- tylnia jakby miała w miarę solidne mocowanie
- przednie latarki wolałbym by były łatwo ściągane bo zostawiam rower na uczelni

Kupuję dwa zestawy i myślę na jednego wziąć convoya s2+, żeby zobaczyć czy da się go użytkować w mieście (myślałem nad sterownikiem biscotii + nakierowanie lekko w dół + słaby tryb świecienia a do tego ewentualnie kolimator ) a jedną lampkę bardziej "miastową" (często jeżdżę sam więc jak convoy nie będzie mi pasować to sobie przełożę latarki.
W tej cenie raczej tylko chiny.

Rozważam
1.Convoy s2+ wersja 2 $15.24 (wersja 4000k, 7135x8): Nichia 219C high CRI
2. 350lm, IPX4, 3.5h high mode, 4h charging, built-in battery, 8.90$ (ala XANES SFL03)
3. przednia wbudowany akumulator, 300lm 1000mAh 3.5$ (niby 3h na high, 3h ładowanie)
4. tylnia 2x 0.5W "walle" 2x AAA 3.20$
5. tylnia everactive

#rower chyba, że da się coś sensownego wyrwać na miejscu to zawołam #rowerowywroclaw
  • 3
@Lewo: convoya na miasto sobie odpuść, za mocna, na drodze poza miastem też będziesz oślepiał, musiałbyś ją traktować jako "długie" i wyłączać, jak coś jedzie. Polecam xanesa z linka nr 2, ładnie świeci, ma odcięcie więc nie ślepi, można ładować w trakcie jazdy z powerbanka. Na tył klon wall-e albo oryginał, bo starczy siana.
@Lewo: Używam tej (mam dwie, ale jeszcze nie zdarzyło się, żeby aktualnie używana padła nagle) na przodzie.

Jest obrotowa, co dla mnie ma znaczenie oraz oszczędna, bo w mieście używam diod bocznych pozycyjnych (fabrycznie żółtych, ale ja wymieniłem na białe 3 mm). Te diody sa bardzo ekonomiczne i do tego, zeby cię było widać, bez zbędnego oświetlania drogi. Ładowanie micro usb.

A z tyłu tej. U mnie pracuje w pozycji