Wpis z mikrobloga

Kościół Katolicki: wcale nie prześladujemy homoseksualistów, bo nasz katechizm nakazuje nam traktować takie osoby z szacunkiem i zakazuje dyskryminacji

Również Kościół Katolicki: będziemy sprzeciwiać się każdej akcji mającej na celu przeciwdziałanie przemocy wobec mniejszości seksualnych albo dekryminalizację homoseksualizmu na świecie

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazkatoli
  • 23
@liberalnysernik: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli". Cytat z biblii. Oczywiście, że KK odrzuca homoseksualizm.
@liberalnysernik: Ale gdzie ja obraziłem? Napisałem, pedałuj sobie ile chcesz. To obraza? Czy może obrazą jest to, że nie chcę, by w przyszłości moje dziecko widziało obrzydliwość, jaką jest dwóch całujących się "mężczyzn" ? Róbcie sobie co chcecie, ale u siebie w domu.
@liberalnysernik: No, ale to prawda. Homoseksualizm jest odchyleniem, nie jest normalny. Nie jest zdrowy. Zdarza się również w naturze, ale są to słabe jednostki. Niestety, dzieci z zespołem downa też nie są normalne, tak samo jak pedofile i zoofile. Rzecz w tym, że homoseksualizm nikogo nie krzywdzi bezpośrednio, jak wyżej wymienione zboczenia seksualne.

Jak sobie robisz w domu co chcesz, to mi to nie przeszkadza. Określenie sodomici jest z biblii. Nie
@lipa_w_cukrze Z drobnymi wyjątkami? Masz z 20 krajów chrześcijańskich, które penalizują homoseksualizm. Zresztą to nie tylko kwestia prawa, ale też społecznej akceptacji.

@Wilczek03 Homoseksualizm jest prawidłowym wariantem rozwoju seksualnego człowieka i jest to obowiązujece stanowisko organizacji się tym zajmującymi. Przedstawianie innych orientacji seksualnych jako zaburzenie jest wyjątkowo krzywdzące i prowadzi do przemocy wobec osób nieheteronormatywnych.

Wiem, że określenie "sodomita" pochodzi z Biblii, ale ta nie jest ona dla mnie żadnym wyznacznikiem moralnym,
Sory ale chrześcijaństwo w wydaniu afrykańskim ma więcej wspólnego z voo doo niż z Watykanem. Krótko mówiąc - cały cywilizowany świat (nie wliczając islamu) nie penalizuję homoseksualizmu. I to wracamy do początku dyskusji - czy do Europy przybywają "uchodźcy" z Zambii, Zimbabwe, Keni, Etiopi, Nigerii, Kamerunu czy jednak może z rejonów, gdzie za bycie gejem jest się zrzucanym z dachu?