Wpis z mikrobloga

Witajcie,
Na szybko mam pytanka. Jako, że niedługo otwieram działalność to potrzebuję odpowiedzi na parę moich pytań :D
1.
Mam być na ryczałcie, bo tak mi po prostu wyjdzie taniej.. Jaki rachunek wystawiam klientowi ? Jakie druczki muszę kupić ? Te na których pisze "Sprzedawca nie jest płatnikiem VAT" ? Bo nie ogarniam trochę.. Będąc na ryczałcie automatycznie nie jesteśmy płatnikami VAT, tak ?
2.
PKD 96.01.Z - Jaka stawka ryczałtu tutaj obowiązuje ?
Oraz
3.
Rozliczanie się .. Przyłóżmy tak. Jestem na uldze na start, płacę tylko zdrowotne to 342,32zł.
Przyłóżmy teraz, że zarobiłem 1000zł w miesiącu i to jest mój przychód do opodatkowania np. 8,5%, czyli 85zł, ale czytam że można jakoś odliczyć składkę zdrowotną 7,75%, czyli 294,78 zł.. Odliczam ją od czego ? Od mojego przychodu 1000zł, tak ? Bo jeśli odliczyłbym od podatku to wyszłoby, że nie płacę w ogóle podatku.

Na razie takie szybkie 3 pytanka :) Szukam księgowej jeszcze na szybko, bo nie wiem czy jakaś księgowość online typu. ifirma, by mi pomogła to jakoś szybko ogarnąć.. ;)

#firma #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma #biznes #wlasnybiznes #pytanie #dg
  • 22
  • Odpowiedz
@WiMeX: InFakt polecam, księgowa do Twojej dyspozycji, więc bez różnicy czy weźmiesz „realną” czy „internetową”, a oprócz tego masz wszystko (koszty, przychody, rozliczenia) dostępne przez aplikację.
  • Odpowiedz