Cracovia niepokonana w tej rundzie

Cracovia vs. Zgoda Ruda Ślaska 26:24 (13:12)

Bardzo dobre zawody dwóch wyrównanych zespołów i to dwóch zadowolonych. Zgoda zostawiła punkty w Krakowie ale w ogólnym rozrachunku jest wygranym całego sezonu.
W trakcie I połowy prowadzenie zmieniało się parę razy, 8 razy notowaliśmy remis ale na koniec tej części meczu Pasiaczki wychodzą na prowadzenie, którego nie oddają do końca zawodów. W 36 min. Cracovia notuje najwyższe prowadzenie 18:14, które Zgoda odrabia. 3 razy w II połowie Ślązaczki doprowadzają do remisu ale na więcej nie było je stać. Cracovia wytrzymała presję rywalek i w 59 min. uzyskuje 3 bramkowe prowadzenie co oznacza zwycięstwo w tym meczu. Po czasie meczu Asia Stępnik jeszcze broni karnego i tak się kończy sezon 2018/2019.