Wpis z mikrobloga

Typowa konserwa jest typowa.

Odnoszę się do tego wpisu, gdzie autor usuwa komentarze i wrzuca na czarną:
https://www.wykop.pl/wpis/40501405/prawie-500-osob-wykopalo-tekst-po-wskiego-niczego-/142384497/#comment-142384497

I konserwy niby walczą o wolność. Nie.

Odpowiadam tutaj, bo jestem zablokowany, a myślę, że więcej osób powinno usłyszeć, że autor łże i manipuluje.

@ZeromNesse:
Co innego obecna wielkość gospodarki narodowej, a co innego konkurencyjność na tle gospodarek się rozwijających i wreszcie deficyt w handlu zagranicznym.

Porównujesz zupełnie inne wskaźniki. Tak, mamy całkiem dużą gospodarkę, ale napchaną przez konsumpcję. Przez tą konsumpcję (sztucznie napompowaną 500+) znacznie wzrósł deficyt (który w ostatnich latach raczej malał) w handlu zagranicznym. Prościej: dużo hajsu z 500+ powędrowało za granicę.

To dość proste do zrozumienia. Manipulujesz tutaj i kłamiesz.
Jakoś wcale mnie nie dziwi, że naczelny pisowski troll @wigilius plusuje Twój wpis, bo on pewnie też nie odróżnia wielkości PKB od deficytu w handlu zagranicznym, a zagadnienie konkurencyjności gospodarki to pewnie dla niego zdecydowanie za dużo.

#4konserwy #neuropa #pkb #polityka #urojeniaprawakoidalne #bekazpisu #prawactwopowinnosieuczyc
Pobierz
źródło: comment_hjem027LCBuPniDWD6HHLAufPcoOXokC.jpg
  • 11
@stan-tookie-1: W tym, że rewelacje ze znaleziska są kłamliwe. Nie są.

Wielkość PKB oraz bilans wymiany zagranicznej czy konkurencyjność gospodarki to zupełnie inne figury. Można mieć dużą, konkurencyjną gospodarkę bez deficytu w handlu zagranicznym, ale można też mieć dużą gospodarkę z dużym deficytem i małą konkurencyjnością.

Żebyś zrozumiał to zrobimy to na prostym przykładzie:
- jest znalezisko w którym napisano, że chłopiec X ma niebieskie ubranie, bo ma niebieskie buty, spodnie
@GordonL: w sensie gość na wykresie zestawił wyniki w różnych kategoriach? czy "W 2018 r. Polska wyprzedziła Szwecję i Argentynę pod względem wielkości PKB i awansowała w rankingu największych gospodarek świata na 22. miejsce, a w klasyfikacji Unii Europejskiej na 7. pozycję." to jest ok tylko się spierasz że ten wskaźnik słabo mówi o sytuacji w danym kraju?

nie dałem plusa z uwagi na to że wpis na który się gość
w sensie gość na wykresie zestawił wyniki w różnych kategoriach?


@stan-tookie-1: Nie. Gość przeciwstawia zupełnie różne informacje.

to jest ok tylko się spierasz że ten wskaźnik słabo mówi o sytuacji w danym kraju?


@stan-tookie-1: Ten wskaźnik nie sprawia, że teza ze znaleziska barona jest nieprawdziwa.

nie dałem plusa z uwagi na to że wpis na który się gość powoływał (nawet go nie widziałem bo nie było bezpośredniego linku) był fałszywy
@Kempes ty byś lepiej wstał i wyszedł z piwnicy, jakaś fajna loszke poznał... A chwila przypomniałem sobie, ty nie lubisz dziewczyn, jak to kiedyś napisałeś, bo nie ma o czym z nimi rozmawiać XD