Wpis z mikrobloga

Przetestowałem ten słynny Beyond Burger od Beyond Meat w Krowarzywa i szczerze mówiąc mam mieszane odczucia. Burger jest na pewno bardzo dobry, ale od produktu, o którym jest głośno na całym świecie spodziewałem się jednak czegoś więcej.

Burger na pewno nie jest "krwisty", nic czerwonego z niego nie wypływa :] jego mięsność bardziej mi się kojarzy z konsystencją parówki, niż mielonej wołowiny.

Warto było spróbować, gdyby był w takiej cenie, jak reszta burgerów, to bym go czasem zamawiał, ale za 29zl już nie. Znacznie lepszym wyborem w Krowarzywa jest vegan kebab z vegan fetą za kilkanaście złotych.

W ogóle ta vegan feta ich to jest rewelacja, dużo ważniejsza nowość, niż ten Beyond, bardzo polecam. Smakuje jak coś między fetą, a serem pleśniowym, pyszka

#weganizm #wegetarianizm #vegan2019
smyl - Przetestowałem ten słynny Beyond Burger od Beyond Meat w Krowarzywa i szczerze...

źródło: comment_ZUZ9TiN7MoWEUBZvCzheAhYuFS8JruuO.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@smyl: Nie zgodzę się, konsystencja i smak przypomina kotlety w burgerach z mc donalda. Co było w sumie dużym zaskoczeniem i miłym rozczarowaniem, bo okazało się, że nie tęsknię specjalnie za tym smakiem xD Ale fakt, zdecydowanie za drogie.
  • Odpowiedz
okazało się, że nie tęsknię specjalnie za tym smakiem xD


@Rak_Codzienny: miałem to samo xD

@deryt: @panTralalinski: @pracbazowiec: normalne burgery w Krowarzywa kosztują kilkanaście złotych. Ten jeden ma absurdalną cenę, bo Beyond Meat to jest amerykańska firma, taki typowy kalifornijski startup, na którą jest duży hype i jest drogi. Trzeba go jeszcze przywieźć ze Stanów w chłodniczych warunkach. Stąd ta cena.
  • Odpowiedz
@smyl: @panTralalinski: @harpiowata:
Jadam w krowarzywach dość często. Zawsze liczyłem że veganom zależy na tym aby więcej osób jadło vege, a wiadomo że cena najlepiej przekonuje. A tu widzę tylko dorobienie się na veganach, a nie zachęcanie do vege.
Mnie to bardziej zniechęca. Sam lubię zjeść vege burgera i normalnego mięsnego.
Z tym że w mięsnym płacę za mięso a w Vegańskim za to że "tak
  • Odpowiedz
Z tym że w mięsnym płacę za mięso a w Vegańskim za to że "tak działa marketing"

Wiem. burger mięsny dobrej jakości 16 ziko... burger w krowarzywach ok 15zł


@pracbazowiec: czy na pewno? Ile taka sieciówka burgerowa typu Bobby płaci za kilogram wołowiny? Pewnie max 25zł. Ile wołowiny dają do jednego burgera? 100g? 150g? Załóżmy, że 160g - wychodzi na to, że za mięso w burgerze płacisz max 4zł (pewnie sporo mniej).

Dodatkowo mięso to już jest gotowy produkt: trochę soli i pieprzu i hyc na patelnię. Przy burgerze wege trzeba jeszcze zapłacić pracownikom za przygotowanie burgera ze składników nijak burgera nie przypominających (glutenu, tofu,
  • Odpowiedz
Znacznie lepszym wyborem w Krowarzywa jest vegan kebab z vegan fetą za kilkanaście złotych.

W ogóle ta vegan feta ich to jest rewelacja, dużo ważniejsza nowość, niż ten Beyond, bardzo polecam. Smakuje jak coś między fetą, a serem pleśniowym, pyszka


@smyl: muszę się przejść w takim razie, bo jakiegoś czasu mam na coś takiego ochotę. Podobny ten vegan kebab do krakowskiego #vegab?
Beyonda może też kiedyś ogarnę,
  • Odpowiedz
@smyl: (,) to niemniej polecam spróbować jak będziesz w Krakowie ( ͡º ͜ʖ͡º), a odnośnie Krowarzyw jeszcze to czy są u nich jakieś konkretne rzeczy, sosy lub dodatki których lepiej nie brać?
  • Odpowiedz
@smyl: Chyba nie wiedziałeś że te burgery są już zrobione?
i chyba nie wiesz żę np często mięso jest marynowane?
Przyrządzanie obu zajmuje tyle samo czasu, a powiedziałbym że robi się dłużej.
  • Odpowiedz
Chyba nie wiedziałeś że te burgery są już zrobione?


@pracbazowiec: z tego co wiem, Krowarzywa sama je robi. Nie w każdym swoim punkcie, bo mrożą i rozwożą zamrożone, ale robią sami
  • Odpowiedz
@pracbazowiec: poza tym co to za argument :D jak.sami nie robią, to i tak płacą komuś za zrobienie, więc ciągle nie.mozna porównywać ceny mięsa do ceny kaszy
  • Odpowiedz
@smyl: > z tego co wiem, Krowarzywa sama je robi. Nie w każdym swoim punkcie, bo mrożą i rozwożą zamrożone, ale robią sami
Mięsne burgery też są przecież przygotowywane, tyle samo roboty to wymaga i przygotowania.
Robota jest warta tyle samo ale koszt produktów już na pewno jest różny i na moje tak ze 4x tańsze są produkty vege.
oczywiście DOBRE WARZYWA KOSZTUJOM tak samo jak dobre mięso
A jedni
  • Odpowiedz
na moje tak ze 4x tańsze są produkty vege


@pracbazowiec: jeśli mięsny burger kosztuje 4zł, to nawet jeśli masz rację, że wege są 4x tańsze (wątpię), to wciąż mówimy o różnicy 3zł, nie 10zł na sztuce ;]
  • Odpowiedz