Wpis z mikrobloga

@PanCzajstow: I naprawdę podziwiam, to jest kilkadziesiąt lat przeglądów pięcioletnich "skuteczność zerowania" i "gniazdko kuchenka, gniazdko łazienka", nawet mój przydomowy rozpadający się warsztat z lat czterdziestych tak nie wygląda xD
  • Odpowiedz
@kyaroru: u mnie ostatnio Energa operator dopatrzył się ze miałem WLZ z korkami i kazali mi zmienić na własny koszt, chodź 3 miesiące wcześniej zbył facet od nich aby licznik wymienić i nic nie mówił tylko pytał sie czy są nominalne a nie gwoździe
  • Odpowiedz
@PanCzajstow: Ludzi od ZE nie należy traktować poważnie, chyba, że są na piśmie, a szczególnie ichnich porad w zakresie instalacji, ktoś kiedyś ładnie powiedział, że jak przez 20 lat jedyne co robisz to przeciągnięcie czterech przewodów ze słupa do budynku to nawet doktor elektrotechniki zgłupieje;)
  • Odpowiedz
@kyaroru: ( ͡° ͜ʖ ͡°), powiem że nawet jak masz na piśmie to i tak ciężko, 3 razy chodziłem do nich na uzgodnienia, bo ciągle coś im nie pasowało, a to nie taki projekt, a to ma pan 2 liczniki to muszą być 2 zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, a potem ze to trzeba taką specjalną złączkę na szynę z możliwością plombowania, no cyrk ale w końcu odebrali to i
  • Odpowiedz
@PanCzajstow: Jak mi wymieniali przyłącze, to popierniczał gość do sklepu dokupić YAKY, bo jakoś im się ubzdurało, że mam mieć jedną fazę do warsztatu a nie 3 jak w umowie. Już nawet szkoda słów na to, że PGE wysłało jednego gościa z wkrętarką akumulatorową i drabiną, żeby przeciągnął 4x35 ze słupa do rury jakieś 10 m nad ziemią.
  • Odpowiedz
@PanCzajstow: Operator, była darmowa wymiana przyłącz napowietrznych na izolowane. Trzeba tylko było zrobić we własnym zakresie rozdzielnicę na zewnątrz (czyt. zapłacić parę groszy elektrykowi z ZE w ramach fuchy), resztę robił operator.
  • Odpowiedz
@kyaroru: do mnie przychodzi linia napowietrza, ostatnio się dowiedziałem od operatora ze linia napowietrza od domu do 1 słupa jest moja i jak coś się stanie to na własny koszt mam naprawić
  • Odpowiedz
@PanCzajstow: Ale możesz wybrać dostawcę energii! To, że jedyne, co to zmienia to parę groszy w tą czy w tą na rachunku i inny numer konta, a "operatora" fizycznego przyłącza nie zmienisz, bo przecież drutów od konkurencji nie pociągniesz to już inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz