Wpis z mikrobloga

Człowieki jestem w kropce... zrezygnowany... na dodatek chory przeziębiony...

Robiłem już chyba *WSZYSTKO* i nadal nie mogę NIC wydrukować na nowym enderze 3 (°°

- wymieniłem sprężyny, dodałem nakrętki na śróby
- stół wyrównany w/g 1000 różnych zaleceń - jest tak idealnie wypoziomowany że mucha nie siada KURAW!
- próbowałem na szkle
- próbowałem na lustrze!
- próbowałem z klejem, z lakierem, z taśmą dwustronną
- wymieniłem dyszę na nówkę
- zamówiłem nówkę filament
- ustawienia w CURA w/g chyba 5-6 różnych ekspertów z neta i reddita...

I efekt ZAWSZE - Z*A*W*S*Z*E *K*U*R*E*W!!!!!!!!!!!!! EFEKT JEST TAKI SAM!

Na początku kładzie z lewej strony stołu ładnie kreskę, trzyma się spoko, potem leci na środek i KUPA! Filament za CH*JA WACŁAWA nie położy się na stole - NIC nie wydrukuje. Leci z dyszy i tyle - nie kładzie na podłożu.

Pierwsze dwa druki poszły spoko ale też ledwo się trzymały stołu - taki test na "strining" czy jakoś tak - i druk ogólnie wyglądał ładnie i gładko. Ale drugi druk ...to był "wygłuszacz" głośnika w drukarce - udało się chyba za 5 podejściem i wyszło "#!$%@?" ale się trzymał kupy i go nałożyłem gdzie trzeba.
Teraz od tygodnia nic nie udało się wydrukować... próbowałem wszystkiego serio... Co ja teraz mam zrobić?! Oddać to w cholerę? Próbował ktoś w ogóle odsyłać taki sprzęt do Chin? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#druk3d #ender3 #ender
  • 30
@Wasz_Pan: Pokaż Pan zdjęcia tego co się drukuje.
Mówisz, że ledwo trzyma się stołu... pewnie zatłuszczone ;) kup alkohol IPA w wysokim stężeniu i przeczyść nim stół. Dodatkowo jak chcesz lepszej adhezji to użyj lakieru do włosów przed drukiem.
@Wasz_Pan: hmmm, ja wyjalem endera z kartonu i po dobrym montazu poszla kostka i byla OK. mialem ostatnio problem, ale po wymianie dyszy idzie jak burza... moze filament jakis #!$%@?? jaki material i jakie temperatury? stol sie poprawnie grzeje?
@Wasz_Pan profil do endera na cure Scisgnales? Jaka grubość warstwy dajesz ???no i jeszcze kwestia czym drukujesz jakim filamentem odpowiednie temperatury stolu i ekstrudera też mają znaczenie , poziomowanie rozumiem jest dobrze??? Wyłącz chłodzenie na nawet do 1 trzech warstw ma nie chłodzić w ogóle , ja też miałem problem z przyklejaniem druku klej szkolny mi załatwił wszystko
@keisyr: uwierz, że już #!$%@? dostaję od wczoraj bo w ciągu tygodnia na bidę próbowałem 5 różnych profili i NIC TO NIE DAŁO. Temperatura stołu 60 i extrudera 200. Próbowałem + - 5, 10. ZERO efektu. ZERO. Nierealne żeby nie było widać różnicy (polepszenia) w/g pewnego pana na innym forum ale tu nie ma różnicy choćbym maginczną pałką jebnął w tą drukarkę chyba.

A jak można wyłączyć chłodzenie na pierwszych warstwach?
@keisyr: @keisyr: nie mogę tego ogarnąć po prostu... czytam opinie na ali tych co kupili "straight out of a box and perfect first print"... nie wierzę w to po prostu. To jest jakaś ściema. Albo najnormalniej w świecie trafił mi się #!$%@? egzemplarz ()/