Wpis z mikrobloga

No i jak tam? Hahaha!

WYNAGRODZENIA KIEROWCÓW UBER I BOLT ZAGROŻONE.
Raport dnia.
Dzisiaj US zablokował konta bankowe trzem partnerom firmy Bolt. Dodatkowo siedmiu osobom postawiono zarzuty z Art. 18 KK i 286 KK.
Jak przyznał Alex Kartsel, szef Bolta na Polskę u wielu partnerów są prowadzone kontrole.
W dniu dzisiejszym do godziny 16 przeprowadzono 53 kontrole. W każdym przypadku stwierdzono nieprawidłowości. Dwie kary zostały zapłacone na miejscu (kierowcy nie posiadali meldunku na terenie RP) oraz jedno auto odjechało na lawecie. Urzad skarbowy wystawił 27 mandatów za brak kasy fiskalnej.
Jak zapewnia ITD oraz WRD wzmożone kontrole rozpoczną się w godzinach nocnych jak na ulicach pojawi się więcej Nielegalnych przewozów.
Podczas kontroli u partnerów firm Bolt i Uber stwierdzono nieprawidlosci w umowach najmu aut, mieszkań. Kierowcy podpisywali umowy na wynajem aut lub swoich mieszkań i na tej podstawie wypłacane miało być wynagrodzenie.
Jak można zauważyć zarówno przedstawiciele Rządu jak i Służb mówią już głośno NIELEGALNE PRZEWOZY.
Dziś również w Warszawie odbył się protest przeciwko protestowi taksówkarzy. Protestujący chcą tych samych uprawnień co taksówkarze miedzy innymi zgodę na jazde buspasami czy wjazdu na Nowy Świat. Argumentują to tym że wykonują tą samą pracę co taksówkarze. Dochodzimy już do granic absurdu. Firma Bolt i Uber twierdzi że to tylko kojarzenie kierowcy z pasażerem.
Frekwencja chyba zaskoczyła wszystkich 27 osób.
Należy zauważyć że protest taksówkarzy wbrew temu co mówiło Mytaxi i Itaxi przyniósł odwrotne skutki. W czwartek średnia ilość zleceń w porównaniu do poprzednich okresów wzrosła o około 10%.
Społeczeństwo zaczyna powoli odróżniać kto mówi prawdę.
#taxi #bolt #uber #krakow #warszawa
  • 37
@biosy_: nigdy nie wsiade do waszych wypierdzianych gratów.


@TurboDynamo: I znowu alternatywna internetowa rzeczywistość( ͡° ͜ʖ ͡°)
Proszę cię nie kłam i wyjdź sobie np. w Warszewie na któryś z trzech postojów wykupionych przez korporacje... z której byś nie wyszedł to będzie postój i popatrz na samochody. Już nawet nie wspominam ,że od dawna synonimem budżetowego pojazdu na taryfie jest hybrydowa toyota. A najbardziej opłacalną formą
Warszewie na któryś z trzech postojów wykupionych przez korporacje


@Brunner: no #!$%@? na pewno pojde placic 8 zl za samo trzeskanie drzwiami xD to jest zwyczajna kradziez. Na wykupionych miejscach stoja najlepsze auta. Jak zamowisz kurs telefonicznie to przyjedzie stary grat i tez jest 8 zl za trzasniecie drzwiami xD a potem kurs gratem za 50 zl 3 ulice dalej bo kazdy ma podkrecony licznik xD
@TurboDynamo: Nie nie masz zupełnie pojecia jak to działa a się mądrzysz( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na postój moze podjechać każdy kierowca korporacji... I często stoją tam własnie te "gorsze samochody" bo na aplikacji mogą nie mieć dużych szans, gdyż jeśli aplikacją go zamawiasz to... algorytm alikacji oczywiście w pierwszej kolejności wybiera najbliższego ale też uwzględnia dużo innych czynników jak np. rocznik samochodu czy ocenę kierowcy. Już nie
@biosy_ pamiętam jak w obcym wtedy dla nas mieście potrzebowaliśmy taksówki do najbliższego szpitala w trybie natychmiastowym. I #!$%@? złotówiarz nas wywiózł 6km dalej zamiast do szpitala, który był 800m od nas XD

Od tego czasu pluje na każdego #!$%@? taksiarza. Stawianie swojego zarobku wyżej od zdrowia innych. TFU
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brunner:

I takie pytanie jeszcze... doceniasz wygodę? A powiedz czym się różnie taka appka Mytaxi czyiTaxi (poza tym ,że istnieje trzy razy dłużej na rynku niż appka ubera) od appki ubera i w czym jest mniej wygodna?

Nie wiem, bo nie korzystałem. Uber działa w wielu miejscach na świecie i jak już gdzieś bywam, w tym w Polsce gdzie nie mieszkam na stałe, to nie szukam lokalnych apek tylko odpalam uberka.
Uber działa w wielu miejscach na świecie i jak


@szpongiel: myTaxi również w wielu (tych cywilizowanych:) miejscach a napewno w Europie.

Jedyne czym gardzę to taksiarskie licencje i próby narzucenia bądź zbanowania Ubera za ich brak zawsze będę szkalował.


Tego rzeczywiście nie musisz rozumieć ale też nie możesz zabraniać im prawa do ochrony własnego miejsca pracy przed wyparciem przez emigrantów (głównie z kalkazu, Bangladeszu itp) A licencja i egzamin jest jedyną
„Nielegalne przewozy”, bo co? Bo paragonów nie wystawiają i okradają skarb państwa? A zwykle korporacje taksówkarskie są lepsze? Oni okradają klientów ściągając podwójnie za przejazd. I mówię to niestety z doświadczenia gdzie już kilkukrotnie niby karta nie przeszła za pierwszym razem, a za drugim razem już magicznie przeszło, bądź poszła płatność gotówką.
@Brunner Fajnie, że chcą bronić miejsc pracy. Tylko odpowiedz mi proszę, czemu taksówkarze kojarzeni są z kretaczami? Czemu jadąc dwa razy tą samą trasę płaci się różne ceny ( nie chodzi mi o to, że są korki, tylko różnica w cenie jest na poziomie 7-10 zł), w jednej korporacji.
Zmieńcie się wy, taksówkarze, to społeczeństwo was poprzez. Uberem jest po prostu taniej, szybciej, wygodniej, i bez żadnego użerania się z Januszem, który
@Kaczuszkaa: Wiesz to jest kwestia indywidualna mnie żaden nie oszukał. Ale też prawda jest taka że poza własnym miastem nie korzystam z jakiś dziadów postojowych, tylko właśnie mam zainstalowane appke mytaxi. Zostałem oszukany za to przez nieuczciwego i niedouczonego lekarza i rechabiltanta a raz źle mi wydali w sklepie monopolowym. Ale czy to oznacza , że rechabiltantem może być każdy a na sprzedaż alkoholu trzeba zlikwidować koncesję bo pani Jadzia z
@Brunner Tylko jest jedna mała różnica, której nie uwzgledniles. Lekarz spierdzieli robotę, sąd i konsekwencje. Pani Jadzi zabiorą koncesję. A taksówkarz przerobi 10 klientów pod rząd i nic mu za to nie grozi :).
Problem jest w tym, że taksówkarze, że nie strajkują, dlatego, że pieniądze wypływają za granicę, bo ich to gówno obchodzi, oni protestują, bo przestają mieć monopol, nagle na jeździe samochodem przestają zarabiać po kilka k zlotych, i to
@Kaczuszkaa

że nie strajkują, dlatego, że pieniądze wypływają za granicę, bo ich to gówno obchodzi, oni protestują, bo przestają mieć monopol,


Słaby argument. Myślisz że uber wszedł do Polski i chce zmieniać prawo dlatego, żeby klient miał dobrze? Też chcą mieć monopol. Jak każda korpo