Wpis z mikrobloga

czy ktoś mógłby wyjaśnić fenomen tego zdjęcia? mianowicie dlaczego poszło tak a nie inaczej?

architekt robi aby projekt, bierze za niego 15 kafli i ma #!$%@? w budowę? czy też musi doglądać?

nie znam się, ale jak zamawiam coś to fajnie żeby było chociaż 0,90:1 takie jak chciałem

architekt po prostu daje pomysł?

kto #!$%@?ł? architekt dzban? pan Józek budowlaniec? pan Marcin kierownik budowy? czy pan Jan deweloper?


#budownictwo #architektura #pytaniedoeksperta #budowadomu
niochland - czy ktoś mógłby wyjaśnić fenomen tego zdjęcia? mianowicie dlaczego poszło...

źródło: comment_NK6Sd2cu7cZPhFQ0KjswwlY1jpIpP6wy.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@niochland: Standardowa praktyka. Pan Janusz developer kupuje gotowy projekt, wrzuca do reklam wizualizacje architekta, a potem tnie koszty na dekoracjach i bierze farbę/tynk z promocji w lokalnym składzie budowlanym.
https://z500.pl/projekt/299/Zs1,domy-szeregowe-w-nowoczesnym-stylu-przeszklona-lukarna-i-energooszczedna-bryla.html
Dodatkowo na wizualizacjach piękne ogródki, w rzeczywistości szeregówka wciśnięta między istniejącą zabudowę.
https://www.wykop.pl/wpis/40369293/czesc-wykopki-przedstawie-wam-dzisiaj-nowa-inwesty/
  • Odpowiedz
  • 215
@niochland Ja #!$%@?ę, jakbym dostał taki barak zamiast tego co na zdjęciu to ktoś by stracił coś wiecej niż zęby. Jak w ogóle w 2019 można takie koszmarki stawiać? A już swoją drogą, szeregówki to rak. Roboty masz tyle co przy domu, a dodatkowo wszystkie wady mieszkania.
  • Odpowiedz
@franaa: W dodatku jak budujesz swój dom, to wszystkie niedoróbki widzisz w momencie, gdy jeszcze coś można naprawić. A u dewelopera bierzesz w ciemno, a potem np. po kilku latach budynek osiada bo stoi na wysypisku gruzu, grzyb w domu bo są mostki termiczne, rośliny w ogrodzie nie chcą rosnąć na 10cm warstwie mułu z piaskiem (tzw. "czarnoziem"), a deweloper mówi, że rękojmia owszem, ale jak sąd powie że to
  • Odpowiedz
  • 1
@rozowatoxa Istnieje, tylko nazywa się Rubinowy Las, nie raj. A czy obrazek to prawda czy nie to ja wiem co developerzy potrafią #!$%@?ć i wcale bym się nie zdziwił gdyby to była prawda xD
  • Odpowiedz
@franaa: chyba, że tak. szczerze mówiąc, to ja też już niejedno widziałam, także wiem jak to może wyglądać. ale w tym przypadku zmiana w dachu (zdjęcie po prawej) to mniejszy zarobek, bo mniejsza powierzchnia na sprzedaż
  • Odpowiedz
jak skończyłam studia to chcieli żebyśmy pracowali za darmo i sobie do portfolio włożyli... jak ktoś miał bogatych rodziców to zakładał własne biuro, jak nie to wyjeżdżał za granice, albo robił za pół darmo. Duże pracownie mają tanią siłę roboczą, więc szef zarabia, ale szaraczek nie. Jeśli wyjechał ktoś do mniejszego miasta, jak np. ja, to mógł liczyć na pracę w średniej wielkości biurze, przy średnio ciekawych projektach, za średnio ciekawe wynagrodzenie-
  • Odpowiedz
@kubako: nawet nie tyle fantazja poniosła grafika, tylko zamiast 3 różnych materiałów (bo w wizualizacji są tynki białe, szare i jakaś okładzina drewnopodobna) jebnęli wszystko na kolor "świetlica wiejska" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@niochland kolor elewacji czy ozdoby lub kostka to kwestia wyboru dewelopera i na to nic nie poradzisz. Ale zmiana okien w sposób widoczny na zdjęciach jest ingerencją w projekt budowlany = musi być to opisane w umowie deweloperskiej. Więc zostają 2 warianty:
A) deweloper wybudował nieruchomość niezgodnie z prospektem = sprawa w sądzie i odszkodowanie
B) deweloper nie jest deweloperem tylko sprzedawał nieruchomość po wybudowaniu = Kowalski miał możliwość zweryfikowania stanu
  • Odpowiedz
A ja włożę kij w mrowisko i opowiem co nieco z "drugiej strony barykady".
Klienci dzisiaj wymagają jak najtańszego projektu więc skoro jest popyt to tworzy się podaż. Analogiczna sytuacja jak z rynkiem samochodów używanych: wszyscy chcą igiełkę od niemca poniżej 200k przebiegu w full pakiecie za pieniądze za jakie średnio rozgarnięty niemiec nie oddałby budy dla psa. I w tym momencie "tadam" pojawia się Pan Mirek handlarz z ofertą idealną która
  • Odpowiedz
kto #!$%@?ł? architekt dzban? pan Józek budowlaniec? pan Marcin kierownik budowy? czy pan Jan deweloper?


@niochland: inwestor dzban, poszedł po kosztach. Znaczy jest szansa na to, że to wykonawca #!$%@?ł ale prawie na bank to deweloper ciął koszty i nie próbował dostosować wyglądu do pierwotnych założeń. Czasem architekt też zrobi wizualizacje na których niektóre elementy są kosztowne do wykonania, czasem wizki są jakie są, a w konstrukcji wprowadza się zmiany
  • Odpowiedz