Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocykleboners

Hej Mirki po wielu latach rozwazam do powrot do motoru. Przed wielu laty mialem MZ'tke.
Nie chce sie scigac, chce sobie pojezdzic po mojej okolicy, niewysokie gory, piekne serpentynki itp. Bez scigania, na luzie, dla przyjemnosci poczucia wiatru na brodzie.

Chodzi mi po glowie Yamaha Virago XV535 co o niej sadzicie?
Na co mam zwrocic uwage przy starych motorach?
Chetnie kupilbym cos z kardanem, to dobry pomysl?
  • 11
Miałem Virago XV750. Nie wiem jakiej postury jesteś ale Virago jest raczej mała. jeśli masz słuszny wzrost i wagę może być trochę za mała. Wtedy popatrz na coś większego. Poza tym jej moc jest... powiedzmy, że "dupy nie urywa".


@solo_ta: 172cm 75kg masy tluszczowej. 44KM dla jednej osoby, ktora od 25 lat nie jezdzila bedzie ok. Chce czopera do "cruzowania" gory nie sa wysokie max 900m.

Dzieki za odpowiedz.
@jeanpaul: Jezdzilem Yamaha Virago 535 po gorach w Walii jak jeszcze tam mieszkalem i bylo spoko, nie polatasz po serpentynach jak zawodowiec, ten motocykl sie nie kladzie jak turystyki czy sporty, ale jak tylko turystycznie masz zamiar jezdzic to ok. Zwracaj uwage na to co mowi @solo_ta + czesto lubia padac kraniki(brak rezerwy) i regulator napiecia( chociaz mnie padl raz przez 5 lat)
dlaczego nie jakis turystyk fajny a gejowski czoper?

@bocznica: jestem niewysoki, wole miec nisko srodek ciezkosci, w USA przez chwilke jezdzilem i sie zakochalem w "easy riderach". Moze i pedalski styl, ale mi sie podoba. Mam brode i indianska kurtke, brakuje mi tylko czopera.

Kardan to fajne rozwiązanie, bo praktycznie bezobsługowe

@krabozwierz: to jest przyczyna dla ktorej szukam z kardanem. Ewentualnie trzeba ziemringi sprawdzic czy nie ciekna.

Jezdzilem Yamaha Virago
@jeanpaul: Virago 535 jest jak seicento w segmencie samochodów rodzinnych.
Kup sobie lepiej cođ y waem kardana. Weź coś z kardanem.
Przy motocyklach zwracasz uwagę na geometrię ramy.
Czy motocykl jedzie prosto po puszczeniu kierownicy.
Czy wszystkie elementy są dobrze spasowane.
Czy nie ma wycieków.
Grubość tarcz hamulcowych ile odbiega od nominału.
Stan napędu.
Luzy w główce ramy.
Czy grzebane było coś w prądzie.
Jak pali na zimnym i ciepłym.
Po
@mpetrumnigrum: dzieki za odpowiedz!

Virago 535 jest jak seicento w segmencie samochodów rodzinnych.

no to cenowo dam rade i umiejetnosci styknie. Ja 25 lat temu po laske MZ150 podjezdzalem (dala), to do powrotu mi starczy.

Kup sobie lepiej cođ y waem kardana. Weź coś z kardanem.

eee "cođ y waem" nic nie znalazlem

Przy motocyklach zwracasz uwagę na geometrię ramy. Czy motocykl jedzie prosto po puszczeniu kierownicy. Czy wszystkie elementy są