Wpis z mikrobloga

@klocus: Wszystko zależy jaką masz ustawioną temperaturę do jakiej ma grzać, zawsze możesz ją podnieść bo z tego co widzę, masz ustawione że ma całą dobę trzymać jakaś temp, w celu zmiany temp. nacisnij przycisk temp i słoneczko to zacznie migac 20.0 C jak naciśniesz jeszcze raz słoneczko to temp powinna podnieść się o 0,5 stopnia . Zwiększ o 1-2 stopnie temp wymaganą. to powinien piec zaskoczyć i podgrzać
  • Odpowiedz
@klocus: Klikasz na słoneczko potem na temp i słoneczkiem klikasz i zwiększasz temperature - z tego co widze to pracuje ogrzewanie (ten wratraczek oznacza ze praucje )
  • Odpowiedz
@klocus: bo ja ci powiedziałem jak przestawić wymaganą temp, a teraz co ci pokazuje 20 to jest temp kolo tej centralki , bo ma wbudowany termometr w sobie. u mnie z boku z lewej strony wystaje kawałek metalowy który jest końcówką termometru jak na niego nachuchasz to ci centralka pokaze 25 stopnie, jak ogólna temperatura w pokoju się podniesie to i centalka zanotuje to
  • Odpowiedz
@klocus: jesli piec chodzi to nic nie musisz przzy nim robić, gorzej jak "właściciel" mieszkania wyłączył grzanie w kaloryferach to wtedy musisz guzik odpowiedni nacisnać
  • Odpowiedz
@ZKPP: Tak! Pokrętło z grzejnikiem było na OFF. Zmieniłem na temperaturę 25 stopni (niżej się nie da) i piec się załączył. O co jednak chodzi z tym sterownikiem i wybraną temperaturą na piecu?
  • Odpowiedz
@klocus: bo ta centralka ma opcje "słoneczko" ona odpowiada do jakiej temp na nagrzewac piec , a "ksieżyc" to temperatura ponizej której niemoże spaść jak spadnie to piec ma się załączyć i grzać żeby była wyższa niż ta minimalna. Po drugie pod zegarkiem masz takie kropeczki ktore odpowiadaja godzina grzania pieca na zdjecie akurat masz zalaczony program 0-24 24 godzinny że przez całe 24 godziny piec ma grzac do temperatur
  • Odpowiedz
@ZKPP: ale głupotę napisałeś... Słoneczko to temperatura dzienna, utrzymywana gdy pola godzinowe na dole są zamalowane. Histereza załącz, wyłącz to 0.5-1 stopnia. Księżyc, to temperatura nocna utrzymywana przy niezamalowanych kwadracikach przy skali godzinowej. Działa z taką samą histerezą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Serv_HVAC nie cytuj mi słów z instrukcji. Mirek się pytał jak uruchomić. To mu napisałem najprostszym chlopskim językiem. A histereze to chyba w tym modelu jest 0,25-0,5. Popatrz na program ma cało dobowy więc tylko o słoneczko mu chodziło a nie nocne grzanie
  • Odpowiedz