Wpis z mikrobloga

Posiadam taki zestaw:
ASUS P8Z68-V LX Intel Z68 LGA 1155
Intel Core i5-2400 3.1GHz
Corsair DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
Samsung 860 EVO 500GB 2,5"

Planowana zamiana RAMu 8GB -> 16GB

Czy jest jakiś sensowny upgrade który by mi podniósł wydajność w Visual Studio? Inny proc? Szybszy SSD?
Czy wyrzucić na śmieci i składać nowe? A jeżeli tak, to nie licząc karty graficznej ile trzeba by wydać by mieć sensownie wyższą wydajność?

#pc #pcmasterrace i trochę #programowanie
  • 20
@Pysznypasztet: oczywiście, Ram to na pewno pierwszy widoczny problem, stąd chęć upgrade do 16gb która jest nieunikniona, tyle tylko że zastanawiam się czy ma to sens w obecnej konfiguracji, czy najlepiej jednak zainwestować od razu w nową... ten ryzen będzie zauważalnie wydajnieszy od tej i5 którą mam? a może po prostu inny (silniejszy) procesor intela na 1155 dałby radę (wtedy odpadłby koszt wymiany płyty)?
@Pysznypasztet: zmiana płyty zmusi mnie do kupna nowej licencji win10... co powoduje że koszty to płyta, proc, ram + win10, stąd próba szukania oszczędności w obecnym setupie...

ALE z tego co widzę zmiana 8gb ddr3 na 16gb ddr3 w obecnej konfiguracji jest bez sensu (400-500zł) i nie warto się w to bawić, bo i tak już wiele z tego nie wykrzesam, tylko od razu zabierać za składanie nowego kompa?
@Ligniperdus: z tego co kojarzę można było zadzwonić do MS i przepisywali licencje na nową płytę

Wydaje mi się, że najwięcej da przejście na DDR4, fajnie by było wstawić dysk NVMe, ale do tego potrzebujesz nową płytę i procka także trochę kosztów będzie