Wpis z mikrobloga

Witajcie, mam pytanie bo zastanawiam się nad kupnem domu od dewelopera. W projekcie domu zaznaczono na parterze ogrzewanie podłogowe w wiatrołapie i toalecie. Deweloper twierdzi że to błąd projektanta/architekta. Podobnie jest z tarasem z kostki brukowej (na planie jest) a go nie wybudują. W standardzie wykonania nie ma już wymienionych tych rzeczy. Pytanie czy deweloper może tak nie trzymać się projektu? Wydaje mi się, że chce sobie w ten sposób zrekompensować ostatnie podwyżki cen podwykonawców :( Spotkał się ktoś z takimi numerami od dewelopera? Ciekawe czego jeszcze nie będzie...

#dom #budowadomu #architektura #deweloper #budownictwo
  • 7
@codiv: z deweloperem masz umowe i to tam jest napisane co zawiera budowany dom. Takie rzeczy jak material na taras czy zmiana ogrzewania mozna zmieniać w kazdym momencie budowy
W projekcie domu zaznaczono na parterze ogrzewanie podłogowe w wiatrołapie i toalecie. Deweloper twierdzi że to błąd projektanta/architekta.


@codiv: No ale czemu miałby to być błąd, bo nie rozumiem?
...albo chce zaoszczędzić bo tak jak mówił poszły ceny do góry. Jest w projekcie więcej niespójności bo w niektórych sekcjach wpisano ogrzewanie elektryczne a w niektórych gazowe. W sekcji warunków geotechnicznych posadowienai budynku wpisano działkę z innym numerem z innej miejscowości.
Poza tym piec gazowy zaplanowano w kuchni co nam sie nie podoba i deweloper zgodzil sie go przesunac do toalety obok.
@codiv: zmiana czegokolwiek w instalacji gazowej powoduje konieczność wykonania projektu budowlanego zamiennego na gaz. Dopytaj po czyjej stronie jest jest projekt, czy PBZ będzie w zakresie dewelopera czy musicie to wykonać na własną rękę.

Tak jak ktoś napisał powyżej - przeczytać umowę jeszcze raz, jeżeli podstawą do wykonania domu jest projekt to punktuj Inwestora, że znalazłeś nieścisłości i prosisz o ustosunkowanie się do tego.

P.S. podłogówka we wiatrołapie i łazience nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Za dużo znaków zapytania a ja za mało wiem, więc się wycofamy raczej z tego.

Ps. Dzwoniłem do starostwa i byłby wymagany projekt zamienny, o którym deweloper mówił że nią ma na niego czasu ... Szkoda słów. Ciekawe co by ubezpieczyciel powiedział jakby coś się stało ;p niezgodne z planem więc zero odszkodowania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Deweloper zrezygnowal jak chciałem w pełni legalnych zmian w planach: zmiany lokalizacji pieca i ścianki dzialowej. Wielkie dzięki za porady :) uchroniło mnie to przed problemami w przyszłości