Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam historię mireczka, któremu zajmuali Audi i ogólnie o tym systemie keyless i myślę sobie, czy nie można po prostu zrobić fizycznego wyłącznika zasilania kluczyka, który uniemożliwiałby kopiowanie w nocy xD?
Na dzień sobie możesz włączyć kluczyk i wszystko bangla.

#keyless #kradziez #walizka #audi #samochody
  • 13
  • Odpowiedz
@login-jest-zajety: W samochodzie przecież nic nie musisz robić. Odcinasz tylko fizycznie zasilanie kluczyka, który nie emituje sygnału. No i przecież producent może coś takiego zainstalować seryjnie.

Ja rozumiem, że w systemie bez kluczyka chodzi o wygodę, ale kliknąć dwa razy dziennie przycisk włącz/wyłącz to chyba nie jest taka wielka strata.
  • Odpowiedz
Generalnie jest możliwość taka, w przypadku Audi, że ustawiasz w systemie ograniczone działanie Keylessa, zamykasz auto z kluczyka z przycisku i defacto Keyless wtedy się nie odpala ;)

Poza tym, kwestia jest dosyć porąbana jeżeli chcesz wyłączać dostęp bezkluczykowy, trzymać w pokrowcach specjalnych kluczyk... ale wygoda jest zerowa i zastanawiasz się po **** Ci taki system było kupować.

Mazda 6 2017 here, auto ma dodatkowy immo z kartą trzymaną w portfelu, i
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Np. w nowych Alfach Romeo (Giulia czy Stelvio) możesz sobie spokojnie wyłączyć tzw. "keyless entry" w ustawieniach. Szczerze, to nawet tego nie testowałem :) Po prostu wygoda jest niesamowita, a ewentualne szkody i tak rekompensowane przez ubezpieczenie...¯\_(ツ)_/¯
Dopóki to się nie zmieni, nikt nawet nie będzie sobie tym zaprzątał głowy, bo po co? Samochód sprzedany i po problemie.
Teoretycznie można by próbować wyłączyć zapłon w jakiś bezpieczny sposób gdyby samochód
  • Odpowiedz
@Iskaryota: ja pomyślałem o innym rozwiązaniu - w ustawieniach samochodu można by było dopisać funkcjonalność harmonogramu działania keyless. Np. ustawiam sobie, że keyless działa tylko w godzinach 8:00-20:00 w dni robocze i 10:00 - 23:00 w weekendy. Wtedy mam niewiele mniejszą wygodę i większe bezpieczeństwo. Jedyna niedogodność to gdy chcesz skorzystać z samochodu poza harmonogramem to musisz skorzystać z kluczyka.
  • Odpowiedz
@Iskaryota dziwne sa te sustemy. Ciekawy jest tez np system w motocyklach bmw. Dziala on na pewna odleglosc. Jak ktos stoi kilkanascie nawet metrow od motocykla, mozna wlaczyc. Mozna nim nawet odjechac bo silnik nie gasnie. Dopiero jak go zgasisz to juz nie uruchomisz poki znowu w poblizu nie bedzie kluczyka. No i psuje sie to :)
  • Odpowiedz