Wpis z mikrobloga

@Lipwig: ja bym tego nie ujął słowami nie-fair.

Nie-fair to by było jakby każdy oferował tyle samo hajsu, a Czesiek wybierał wciąż południe, lub gdyby goszczenie TdP w ogóle było za darmo, a Cz. promował tylko 2 regiony. W tym momencie to biznes, a TdP nie jest żadnym "dobrem narodowym" tylko firmą.

To tak jakby powiedzieć że to nie-fair że w TV lecą reklamy Żubra, Warki i Żywca i że to
to kwestia wyłożenia odpowiedniej sumy przez miasta?


@Lipwig: wyłącznie taka kwestia.
Nie znam szczegółów (może ktoś zna i sprostuje) - ale część miast (czy np. Resort Bukovina) miała już umowy długoletnie podpisane w przeszłości, więc to niejako blokuje nowe miasta/regiony nawet jeśli by chciały wyłożyć porównywalne pieniądze.
@jvnush_: tak jest xd
@cult_of_luna: @Lipwig: Katowice miały też taką umowę z tego co kojarzę. Na szybko znalazłem też artykuł z kwotą za zeszły rok.
https://www.google.com/amp/s/www.infokatowice.pl/2018/07/30/wiemy-ile-katowice-wydadza-na-tour-de-pologne-olbrzymie-pieniadze/amp/
Wychodzi, że taka zabawa to 600tys. Chociaż słyszałem że więcej ale może właśnie chodziło o umowę wieloletnią. Podejrzewam też, że w wielu miastach sypią się gromy na włodarzy w postaci "huur durr tyle pieniędzy za to, że jacyś pedalarze cały dzień miasto blokują"
@tududutududu: 600tys to niby nie miliony, no ale nie każde miasto może sobie pozwolić na taką promocję. Szczególnie kilkudniową. Tak naprawdę nie wiadomo chyba jaki jest popyt na etapy. Może te wieloletnie umowy wynikają właśnie z tego że lepsze Katowice w garści niż dolnośląskie na dachu - z perspektywy organizatora ;)
po każdym wspomnieniu o świątyni sprintu będzie leciała pięćdziesiątka


@Pierre_Billotte: pięćdziesiątka to słabo, powinna lecieć osiemdziesiątka, bo jak wszyscy państwo pamiętają tyle właśnie leciał Pascal Ackerman na finiszu w ŚWIĄTYNI SPRINTU w ubiegłorocznym, jubileuszowym siedemdziesiątym piątym Turde Poloń. A teraz już przenosimy się na stanowiska komentatorów gdzie z Maciejem Kurzajewskim jest, a jakżeby inaczej - sam Czesław Lang.

(napisane głosem Szczęsnego)
@cult_of_luna: gratisowym 5.2 na liczniku się chwalił chyba nawet. Oczywiście mocno przekłamało :P

Natomiast pamiętam, jak na którejś edycji na zjeździe z Kubalonki po nowym asfalcie 125 motórem z operatorem za kimś ciął. To musiało być po 2012, a ja ciągle w głowie sobie roiłem, że to był Savoldelli xD