Wpis z mikrobloga

@Bartek12107 więc podam poprawną odpowiedź na pytanie, każdy materiał ma inną biel, jest to więc wykorzystywane do sprawdzenia nasycenia kolorów na danym materiale podczas druku, masz nasycenie 100%75%50% oczywiście jest to wykaz CMYK czyli Cyjan Magenta Yelow Konrta Black drukarz porównuje kolor z próbą która była np drukowana miesiąc wcześniej, albo czy walki podają odpowiednią ilość farby przez cały proces druku, nie raz jest to 100tys więc w ten sposób kontroluje
  • Odpowiedz
@Bartek12107: Wszyscy powyżej mają trochę racji i trochę się mylą xD
Tak to wzornik kolorów CMYK, drukuję się go po to by drukarz mógł sprawdzić nasycenie kolorów, i nie używa do tego żadnego spektrofotometru - bo ten to mają w kontroli jakości, zresztą na tym etapie nie ma nawet takiej potrzeby, bo praca z CMYK jest prozaiczna, 4 kolory, 3 paski - pełne nasycenie (tzw. apla) i dwa rastry 75
  • Odpowiedz
@Jofiel nie myli się tylko uprościł proces ;) można nawet zacząć od czarnego, zależy jaki efekt chce się uzyskać, ja tylko wytłumaczyłem technikę druku, nie zawsze zaczyna się tak jak mówisz,ja każdy poddrukiem na plexi robię od tyłu ;) drukarz 9 lat :) sito,cyfra,offset. Nie ucz proszę
  • Odpowiedz
tylko uprościł proces


@JustynM: Niech ci będzie. Nie mam zamiaru nikogo uczyć. I jak musiałeś zauważyć napisałem o dopuszczalnych odstępstwach :)
  • Odpowiedz