Wpis z mikrobloga

@mateusz-przytarski: w tej (poniżej 5k) cenie masz japońce (seiko+orient+citizen), timex i trochę szwajcarów (Atlantic, Adriatica).
kilka marek, ale gruba teka modeli w każdym stylu.
Masz zajęcie na kilka tygodni (jak cię to jara), albo ułatwione zadanie jeśli kupujesz u lokalnego jubilera (wtedy budżet = +200cebulionów na czynsz tegoż).
@mateusz-przytarski: duże pole do popisu masz za 700stówek, ciezko wybrac nie znajac preferencji, jak to ma byc garniturowiec to osobisie ja bym wybrał szwajcarską markę Tissot i za ok tyle mozna dostac podstawowe modele kwarcowe, czyli na baterie , podobnie Certina, oczywiscie baterie trzeba wymieniac co x lat, zależy od modelu.
jak to ma być solarny ładowany na słonce/sztuczne światło to modele eco-drive marki Citizen -> i to byłby najciekawszy wybór
@mateusz-przytarski Sprecyzuj jaki wygląd ci się podoba. Jeżeli ci się nie spieszy to poluj na massdropie. A tak w ślepo to to juz koledzy wyżej wymienili marki które dominują w tej cenie Orient, seiko i Citizen. Na upartego coś z drugiej ręki poszukaj w grupie czasocholicy na facebooku
@kirk85: trochę tutaj uzupełnię bo możesz kolegę w błąd wprowadzić. Orient Bambino można ręcznie nakręcać/dokrecać, natomiast większość Seiko 5 na 7S26 i 7S36 nie mają opcji ręcznego nakręcania. Bambino jak i Seiko 5 poprostu można nosić i się "nakręcą" same. Więc nie trzeba z nimi postępować jak nasi dziadkowie to robili.

@kvrxl: jeśli chodzi o Orient Sun&moon to rzeczywiście jest to ładny zegarek ale wiele osób nie patrzy na jego
Mass dropa obserwuję. Kwestia tego, że często pomijam i po kilku dniach patrzę, zs była ciekawa okazja.
Mam czarnego armaniego na bransolecie, diesel na pasku, no i kilka klasyków. Szukam teraz czegoś uniwersalnego i po prostu nie wiem co wybrać, dlatego napisałem tutaj.
Chodzi o coś luznego, a zarazwm z klasą. Ceramika odpada, bo Armani ciągle przez to siedzi w naprawie.